انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24687
13:31

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران تشریح کرد: نقش یادواره «2 هزار مدرسه،2 هزار شهید» در الگوسازی فرهنگی برای دانش‌آموزان

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با تشریح نقش یادواره «2 هزار مدرسه،2 هزار شهید» در الگوسازی فرهنگی برای دانش‌آموزان استان، گفت: این طرح که از سال 93 آغاز شده نقش مهمی برای الگوسازی فرهنگی دانش‌‎آموزان داشته است.

«محمد شعبانی» در یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی شهرستان قائم‌شهر که به مناسبت روز ملی گرامیداشت شهدا در هنرستان شریف واقفی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: خون شهید ریشه در حقیقت تاریخ دارد و هیچگاه در صفحات تاریخ گم نمی‌شود.  

وی با اشاره به نقش بی بدیل شهدا در سرنوشت تاریخ کشور، افزود: در دفاع مقدس نه تنها یک وجب از خاک کشورمان کم نشد بلکه بر مردانگی و شرف این ملت افزوده شد و با دفاع مقدس توانستیم خود را در میان سایر کشورها به شجاعت و ایستادگی نشان دهیم. این در حالی است که در جنگ‌های پیش از آن همواره بخش‌هایی از کشورمان جدا شده بود.  

معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه شهدا هیچ احتیاجی به ما ندارند، تصریح کرد: این ما هستیم که به چنین یادواره‌هایی نیازمندیم تا هر روز فرهنگ ایثار و شهادت را به خود و نسل‌های جوان متذکر شویم. در همین راستا یادواره «2 هزار مدرسه،2 هزار شهید» در 2 هزار مدرسه استان مازندران برای الگوسازی فرهنگی اجرا می‌شود.   

شعبانی اجرای باشکوه چنین برنامه‌هایی را منوط به واگذاری نقش‌ها به دانش‌آموزان دانسته و ابراز کرد: هر وقت به دانش‌آموزان اعتماد کرده و کارها را به آنها واگذار کردیم ضرر نکرده و برنامه‌ها به بهترین نحو اجرا شد. یادواره «2 هزار مدرسه،2 هزار شهید» نیز از اساس بر مبنای واگذاری نقش‌ها به دانش‌آموزان آغاز شد و تاکنون موفقیت بالایی در الگوسازی فرهنگی داشت.

وی با بیان اینکه دانش آموزان با اجرای برنامه یادواره شهدا در جریان حال و هوای فرهنگ ایثار و شهادت قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: امروز وظیفه و تکلیف ما در قبال شهدا بسیار سنگین است. باید خانواده های شهدا را مورد تکریم قرار داده و فرهنگ و سیره شهید را برای دانش‌آموزان الگوسازی کرده و اگر دانش‌آموزان به شهدا تکیه کنند همواره موفق و سعادتمند خواهند بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها