انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24688
13:36

همزمان با مدارس سراسر استان مازندران برگزار شد ؛ یادوارۀ شهدای دانش آموزی منطقه دودانگه

یادواره شهدای دانش آموزی و فرهنگی منطقه ، در تمامی مدارس منطقه و به صورت متمرکز در دبیرستان شبانه روزی کوثر این منطقه و با محوریت شهید دانش آموز مراد علی عباسی برگزار شد .

رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه در این مراسم که با حضور مسئولین ادارات منطقه ، خانواده شهد عباسی ، دانش آموزان و فرهنگیان برگزار شد ، گفت : با برگزاری این یادواره علاوه بر فرهنگ سازی و نشر فرهنگ از خود گذشتگی، قشر جوان و نوجوان جامعه با شهدای دانش آموز نیز آشنا می شوند.

جانعلی امبری تصریح کرد :  شهدای فرهنگی به عنوان معلم و کسانی که در امور فرهنگی کشور حرف برای گفتن داشتند درس عشق و عاشقی را در سرزمین‌های گرم جنوب و سرمای طاقت فرسای کردستان در عمل اجرایی کردند.

وی  با اشاره به این کلام رهبر معظم انقلاب که یاد و خاطره شهدا کمتر ازشهادت نیست و با تبیین اینکه برگزاری یادواره شهدا کمترین کاری است که  برای فداکاری های  شهدا  انجام می شود ، خاطر نشان کرد : شهیدان ما همان کسانی هستند که در آن برهه از زمان تشخیص دادند که حضور در جبهه های جنگ حق علیه باطل بر تحصیل ارجعیت دارد .

امیری با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره های شهدا گفت : هر مجلسی که به یاد و نام شهدا برگزار شود سراسر نور و برکت است و ما بایستی چشم دل خود را روشن کنیم تا بتوانیم جز رهروان شهدا قرار گیریم.

این مقام مسئول برگزاری یادواره شهدا نبایستی موضعی و سطحی و یا براساس مناسبت باشد بلکه در هر زمان بایستی از طریق برگزاری یادواره شهدا یاد و خاطر دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس که برای دفاع از این مرز و بوم از جان و مال خود گذشتند تلاش کرد .

خواندن مقاله ، خواند شعر ، اجرای سرود همگانی ، مداحی و تقدیر از خانواده محترم شهدا ، از دیگر بخش های این مراسم معنوی بود .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها