انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24690
13:39

در مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری برگزار شد؛ یادواره شهدای دانش آموز و معلم، تحت عنوان «2000 یادواره در 2000 مدرسه»

به مناسبت هفته بزرگداشت شهدا، چهارمین یادواره شهدای دانش آموز و معلم، تحت عنوان «2000 یادواره در 2000 مدرسه»(همکلاسی آسمانی)، 20 اسفند 1397 همزمان با سراسر استان، در مدارس ناحیه یک ساری برگزار شد.پایلوت این مراسم در ناحیه یک ساری به نام و یاد شهید دانش آموز «عبدالرضا خورشیدی» با حضور حامد دیانی(مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری) و هیأت همراه، محمود تنها(رییس اداره قرآن) و مسئولین حوزه پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، سردار میرشکار( یادگار دفاع مقدس)، رییس اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ساری، خانواده معظم شهدا و شهید خورشیدی و ... در دبیرستان 15 خرداد برگزار شد.

پایلوت این مراسم در ناحیه یک ساری به نام و یاد شهید دانش آموز «عبدالرضا خورشیدی» با حضور حامد دیانی(مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری) و هیأت همراه، محمود تنها(رییس اداره قرآن) و مسئولین حوزه پرورشی اداره کل آموزش و پرورش مازندران، سردار میرشکار( یادگار دفاع مقدس)، رییس اتحادیه انجمن های اسلامی شهرستان ساری، خانواده معظم شهدا و شهید خورشیدی و ... در دبیرستان 15 خرداد برگزار شد.

حامد دیانی، در این مراسم پس از خیر مقدم گویی به خانواده شهدا، مهمانان و مسئولین و تقدیر از مدیر و پرسنل و دانش آموزان مدرسه میزبان گفت: امروز یاد کسانی می کنیم که با خلوص نیت و صفا و پاکی از جان و مال خود در راه دین و آیین و سرزمین خود گذشتند تا ما امروز بر خان نعیم و سفره گسترده و آسمانی آن ها با آرامش تنعّم کنیم؛ باید مقام و جایگاه شهدا را بدانیم و اینکه وظیفه ما در مقابل شهدا و خانواده شهدا چیست.

وی افزود: در بیان جایگاه و مقام شهید، توجه به این آیه شریفه کافیست؛ که می فرماید: «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّه ... «هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند» (سوره مبارکه آل عمران ، آیه 169)

دیانی، در باب وظیفه ما در مقابل شهدا، با اشاره به اینکه شهدا افرادی شبیه همه انسان ها بودند، تصریح کرد: همه ما می توانیم سعی کنیم مثل آن ها باشیم؛ اما باید بدانیم تفاوت اصلی شهدا با بقیه مردم و ویژگی شاخص آن ها درجه خلوص نیّت آن ها در اعمال، بخصوص جهاد در راه حق بود که باید سعی کنیم به عنوان دانش آموز، معلم یا مسئول برای رسیدن به این جایگاه تلاش کنیم.

ایشان با اشاره به احادیث قدسی گفت: ما باید در جهت رضایت خانواده شهدا گام برداریم که رضایت خداوند نیز در آن است.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ساری یادآور شد: یادواره شهدا درس عبرت و فرصتی برای ساختن نفس و شناخت شهدا و اهداف آن هاست؛ امیدوارم همه ما، مخصوصا دانش آموزان آینده پرداز بتوانیم این مسئله را درک کرده و پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را در قله های رفیع جهانی به اهتزاز در آوریم.

در ادامه برنامه سردار میرشکار( یادگار دوران دفاع مقدس)، از نقش بی بدیل دانش آموزان در شکل گیری، پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی ایران سخن گفت و با اشاره به بیانه گام دوم رهبر معظم انقلاب که بعد از راهپیمایی با شکوه 22 بهمن منتشر شد؛ تصریح کرد: تاکنون تمام موفقیت ها و چالش هایی که داشتیم، گام اول بود و در گام دوم وظیفه سنگین تر و آن حفظ نظام است.

وی خاطر نشان کرد: در بیانیه گام دوم، رهبر انقلاب اسلامی بیش از چهل بار جوانان و نوجوان را خطاب قرار می دهد که نشان از اهمیت نقش شما دانش آموزان در راستای اجرای بیانیه گام دوم دارد.

میرشکار افزود: دشمنان به این ظرفیت عظیم، برای حفظ نظام که رهبر به آن تکیه دارد، آگاهند و برای تضعیف آن برنامه ریزی می کنند؛ غافل از اینکه معلمین، مدیران و مسئولین متعهد ما در آموزش و پرورش و مدارس، دانش آموزان را با رویکرد انقلابی تربیت می کنند.

سردار میرشکار، در ادامه سخنان خود به بیان بخشی و از وظایف و مسئولیت های دانش آموزان در راستای حفظ نظام و دفاع از اسلام پرداخت؛ و ویژه گی هایی را برای این افراد، شامل: خدادوست و خداپرست، سعی در اتکا به توان داخلی، خاضع و فروتن، مجاهد در عرصه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، دارای معرفت در دین و دارای بصیرت سیاسی و ... بر شمرد.

لازم به ذکر است، مراسم «2000 یادواره در 2000مدرسه»، در هر یک از مدارس ناحیه یک به یاد شهیدی و در مدرسه پایلوت به یاد «شهید عبدالرضا خورشیدی» با برنامه هایی از قبیل: تلاوت قرآن مجید، سرود ملی، سرود دانش آموزی، شعر، مقاله، سخنرانی و مرور خاطرات شهید توسط خانواده و همکلاسی شهید برگزار شد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی مصوّر از دفاع مقدس، جهاد و ایثار و شهادت، تشکیل شده بود که دانش آموزان و مهمانان از آن بازدید کردند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها