انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24796
10:41

تعهد ۲۱۰ میلیارد تومانی خیرین برای بازسازی مدارس سیل‌زده

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: در همایش ملی خیرین مدرسه‌ساز، ۲۱۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در مناطق سیل‌زده تعهد شد که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

به گزارش بسیج فرهنگیان ، مراسم گرامیداشت مقام معلم و هفته بسیج فرهنگیان با رویکرد تجلیل از فرهنگیان جهادی در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد.

حسن مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در این مراسم در خصوص سیل اخیر کشور و آسیب‌های وارده، اظهار کرد: براساس آمارهای رسمی و برآورد ریالی وزیر کشور حدود ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده است که این حجم خسارت با بودجه در نظرگرفته شده برای بحران‌ها و آسیب‌های کشور همخوانی ندارد.

مرادی گفت: ۱۷۵ هزار منزل مسکونی در این استان‌ها آسیب دیده‌اند که بر این اساس دولت با توجه به محدودیت‌های منابع قرار است از منابع درآمدی دیگر استفاده کند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان اظهار داشت: باید منابع جامعه را به کمک آموزش و پرورش در ۳ حوزه ساخت و ساز، مسکن فرهنگیان و نیازمندی دانش‌آموزان وارد کنیم.

وی افزود: تجربه ما در کشور نشان می‌دهد هرگاه ظرفیت مردمی بسیج شوند، مشکلات حل شده و هر جا ظرفیت مردمی آزاد نشود به میزان بسیار زیادی مشکل بر روی زمین مانده است.

مرادی با اشاره به اینکه دیروز در همایش خیرین مدرسه‌ساز، ۲۱۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس در مناطق سیل‌زده تعهد شد که پیش و پس از انقلاب اسلامی بی‌سابقه بوده است، پیشنهاد داد هر فرهنگی ۱۰۰ هزار تومان برای بازسازی مسکن فرهنگیان آسیب دیده در سیل اخیر کمک کند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها