انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24904
13:09
به گزارش کانون بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران

معاون پژوهش وبرنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران: معلّمان، در پیمودن «گام‌ دوّم انقلاب» نقش بسزایی دارند

معاون پژوهشی آموزش و پرورش مازندران در جلسه گزارش عملکرد هفته معلم در سال 98 که با حضور معاونان و اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم برگزار شد، گفت: معلّمان، در پیمودن گام‌ دوّم انقلاب نقش بسزایی دارند.

«محمد علی جوادی بورا» در این جلسه گفت: کارهای بسیار خوبی در زمینه گرامیداشت مقام معلم در سطح شهرستان‌ها و مناطق انجام شد. بیش از 80 برنامه در شهرستان‌ها صورت‌ گرفت و خوشبختانه برای دومین سال پیاپی پاداش فرهنگیان عزیز شهرستانی و استانی با همت دست‌اندرکاران و همراهی و تلاش خوب کارگروه مالی، به موقع پرداخت شد.

معاون پژوهشی آموزش و پرورش مازندران در ادامه تصریح کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که علی رقم همه مشکلات و موانعی که ابتدا پیش بینی می‌کردیم، مراسم تجلیل از معلمان راحت‌، باشکوه و درخور شأن معلم ‌ برگزار شد که جای خوشحالی دارد.

جوادی با بیان‌اینکه پیشکسوتان یا همان بازنشستگان فرهنگی ذخایر کشور هستند، اظهارداشت: با استفاده از روز شمار هفته معلم، معاونان اداره کل در سخنرانی‌هایی که در طول سال انجام می‌دهند، کلید واژها را باید مد نظر داشته باشند و بکار ببرند .

وی ادامه داد: اولین کلید‌واژه‌ای که ما از آن نام می بریم و بستر اجتماعی، جامعه و نهادهای حکومتی نسبت با آن مسئولیت دارند این است که از معلم به عنوان کسی یاد می‌شود که گام‌های دوم انقلاب را بخوبی بر می‌دارد. مسئولیت اجتماعی نهادهای حکومتی و اجرایی، باید نسبت به این قشر فرهیخته افزایش یابد.

معاون پژوهشی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به جایگاه والا و خطیر معلم گفت: از معلم به عنوان نقطه وحدت و انسجام دهنده وحدت ملی نام می‌برند. معلمان می‌توانند در ایجاد و حفظ وحدت و انسجام ملی نقش بسزایی داشته باشند.

جوادی از عملکرد شهرستان‌ها و مناطق ابراز رضایت کرد و خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات فراوان، عملکرد شهرستان‌ها و مناطق در برگزاری مراسم‌های تجلیل از معلمان نمونه قابل تحسین است. بنده معتقدم تجلیل از معلم باید در طول سال صورت گیرد و محدود به یک روز یا یک هفته نباشد.

وی با بیان اینکه 6 شهرستان و منطقه‌ای که در تجلیل از معلمان همت بیشتری به خرج دادند تجلیل خواهند شد، افزود: ذخایر یک کشور به پول و سخت افزار و ... نیست. از معلمان که روحیه نرم‌افزاری دارند به عنوان یک ذخیره نام می‌برند. نباید این سرمایه اجتماعی را به بهای کم فروخت.

معاون پژوهشی آموزش و پرورش مازندراندر پایان با بیان‌اینکه نمایندگان اداره کل در تمامی مراسمات تجلیل ازمعلمان نمونه که در شهرستان‌ها و مناطق برگزار شد، حضورداشتند، افزود: استان مازندران در بخش بزرگداشت مقام معلم حرکت خیلی خوبی دارد و از این جهت در دبیرخانه ستاد مرکزی خوب دیده می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.