انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 24997
10:11

مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش زنان ستون خانواده و جامعه هستتد

مینایی پور در نشست تخصصی با محوریت طرح ملی حامی که در تنکابن برگزارشد با اشاره به نقش مهم و محوری زنان در جامعه و خانواده گفت: ما در هر جایی که باشیم و در هر حوزه ای که فعالیت کنیم، حضور مهم و موثر زنان را حس می کنیم.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور بانوان در این نشست گفت: زنان ستون خانواده و ستون جامعه هستند و این موضوع در آموزش و پرورش نیز بسیار حساس است به همین دلیل حوزه زنان آموزش و پرورش نیز وظایف و اهدافی برای خود تعریف کرد که تلاش دارد این اهداف را محقق کند.  مدیرکل امور بانوان وزارت آموزش و پرورش به آمار ۶۰ درصدی زنان شاغل در این نهاد عظیم اشاره کرد و گفت: پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران ، پوشش تحصیلی دختران ما  ۴۲ درصد بود و امروز و در دهه چهارم  آمار پوشش تحصیلی ما در مقطع ابتدایی به ۹۸ درصد افزایش یافت و با توجه به این حقیقت که پسران فردای جامعه توسط همین دختران تربیت میشوند باید قبول کنیم اثرگذاری همین یک تغییر بسیار زیاد است و این بخشی از نتایج امور بانوان در آموزش و پرورش است. وی در ادامه به آمار قریب به ۵۰ درصدی زنان جامعه اشاره کرد و گفت: در زمان تعیین رییس جمهور نیز این ۵۰ درصد سهم دارند و  ما نمیتوانیم نیمی از جمعیت جامعه را نادیده بگیریم و به توسعه برسیم. این مسئول وزارتی به چالش های حوزه بانوان پرداخت و گفت: بخشی از این چالش ها به مردان و نگاه مردسالار مربوط است اما بخشی نیز به خود زنان برمیگردد که به خودباوری لازم نرسیدند و این نقیصه باید جبران شود اما من از جناب نیکزاد که از مدیران خوب استانی هستند میخواهم سهم مناسبی به زنان در مدیریت بدهند.

مینایی پور افزود: باور ما این است که اگر دختر باسواد داشته باشیم در آینده، مادر باسواد داریم و در تربیت فرزندان موفق تر عمل خواهیم کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها