انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25037
15:06
به گزارش کانون بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران

نشست هیات اندیشه ورز کانون بسیج فرهنگیان استان

نشست شورای هیئت اندیشه ورز اداره کل با حضور اعضای شورا روز یکشنبه مورخ 23/4/98 ساعت11 در اتاق بسیج فرهنگیان با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.

حسینی مدیر کانون پس از عرض خوش آمد گویی و ضمن عرض تبریک میلاد امام رضا (ع) اینطور عنوان نمود : بیانیه گام دوم که از سوی رهبر معظم انقلاب ارائه شد چراغ راه انقلاب می باشد ما وظیفه داریم برای برای ادامه این مسیر ارزشمند که انقلاب را به دستان امام زمان(اروحناه له فداه) برسانیم، حق بیانیه گام دوم انقلاب را ادا کنیم. حسینی به  ظرفیت بالای بیانیه گام دوم انقلاب برای گفتمان سازی  اشاره و بیان کرد:  نقش بسیج در شبکه روشنگری و برای تبیین گام دوم انقلاب بسیار مهم و بی بدیل است. وی گفتمان سازی بیاینه گام دوم در عرصه های مختلف را دارای برکات فراوان برای جامعه و مردم دانست و اظهار کرد: نه تنها این گفتمان سازی در زمینه های داخلی بلکه در سطح بین الملل  هم می تواند آثار زیادی داشته باشد.در طی چند سال گذشته با توجه به  اتفاقات اخیری که در منطقه افتاد فقدان یک رهبر حکیم، شجاع و مدبر دیده می شد بر همین  اساس  رهبر معظم انقلاب، سرمایه بزرگی برای نظام محسوب شده که خیلی از کشورها از آن بی بهره هستند. حسینی یکی از اهداف  در حال حاضر نظام مقدس جمعوری اسلامی را  عملیاتی کردن بیانیه گام دوم  خواند و تصریح کرد: ضرورت فهم دقیق بیانیه گام دوم انقلاب لازمه و مقدمه عملیاتی شدن آن است. حسینی با تاکید براینکه باید بتوان گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب را گفتمان غالب در جامعه کرد، افزود:  باید مردم را به این باور رساند که این بیانیه ، ضامن تداوم انقلاب و در راستای تحقق دولت اسلامی ،جامعه اسلامی و رسید ن به تمدن نوین اسلامی  می باشد که از آرمان های مهم انقلاب اسلامی است. 

اسدی گفت:آنچه که می شود نبود سبک زندگی در تراز انقلاب است و هدف ما تغییر سبک زندگی به سمت اسلامی و انقلابی شدن  است آن هم  در کنار اقدامات عمرانی و آبادانی که باید انجام  شود. وی با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب که دشمن در مقابل نظام، جبهه ای عمل می کند،خاطر نشان کرد:امیدواریم کسانی که در عرصه های فرهنگی مسئولیتی دارند با استفاده از ظرفیت های فرهنگی، حرکت عظیم جبهه فرهنگی انقلاب را آغاز کنند.

یزدانیان گفت باتوجه به سیاه نمایی نیروهای مغرض ،معاند و مخالف که در تلاش هستند تا عملکرد 40 ساله نظام را زیر سوال ببرند ،یکی از اولویت ها،جبهه سازی فرهنگی در استان شکل بگیرد که لازمه این کار همدلی و اتحاد همه مجموعه های فرهنگی است .

باقری فرمانده پایگاه ارتقای فرهنگ و ترویج کارهای فرهنگی در بین دانش آموزان را  ایمن سازی جامعه و مصونیّت بخشی آن  از آسیب ها و هجمه های فرهنگی عنوان و اظهار کرد: تاکید رهبر فرزانه انقلاب در ترویج فرهنگ قرآنی در مدارس و به دنبال آن جذب مربیان قرآن در آموزش و پرورش گامی مبارک و لازم بود که از نکته سنجی و احساس خطر بجای ایشان در خصوص مقابله با هجمه شدید نفوذ فرهنگ بیگانه این مهم صورت گرفت.وی خاطرنشان کرد: برای حفظ ارزش ها و هویت دینی و ملی خود نباید در زمینه فرهنگی کم گذاشت و دانش آموزانی که سرمایه های آینده این کشورند نباید به علل کمبود اختصاص بودجه، یا هر علت دیگری و ضعف در فرهنگ سازی و کارهای فرهنگی در معرض هجوم فرهنگ بیگانه قرار گیرند که در این صورت جبران خسارت بسیار مشکل خواهد بود.

خانم اسدپور از دانشگاه فرهنگیان پردیس صدیقه طاهره (س) ضمن ابراز خرسندی از چنین جلساتی گفت: با توجه به اینکه این بیانیه گام دوم که به عنوان سند راه می باشد هم تاریخ 40 ساله انقلاب را می گوید و هم چشم اندازی است برای آینده نسل جوان ، حتما باید این بیانیه را تبیین و تحلیل کنیم ، چون مخاطب اصلی در این بیانیه بیشتر جوان است که حدود 21 بار در این بیانیه به جوان تاکید شده است ، لذا باید برای نسل جوان بیانیه خوانده و تبیین و تحلیل شود تا بعد از این مراحل وارد فاز عملیاتی بشویم . 

مهدوی پیشرفت های 40 ساله انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف را مرهون خون شهدا،فرهنگ مقاومت و حمایت مردم از نظام دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی با روحیه شهادت طلبی و با وجود رهبری مدبرانه رهبرمعظم انقلاب به راه خود ادامه خواهد داد. ایشان خاطرنشان کرد: عده ای با برداشت های عوامانه از برخی مشکلات اقتصادی به ناامیدی در جامعه دامن می زنند که این کار در راستای اهداف دشمن است.مهدوی تقویت فرهنگ مقاومت را عامل موفقیت درمقابل هجمه دشمنان برای تخریب باور و ایمان مردم دانست و اضافه کرد:ایجاد روحیه امید و نشاط در جامعه یکی از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است و می طلبد که همه دلسوزان نظام برای عملیاتی شدن آن اقدام کنند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها