انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25040
10:17

هدایت تحصیلی به فرهنگ‌سازی نیاز دارد/ رشته «علوم تجربی» در رأس انتخاب دانش‌آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برای اجرای کامل طرح هدایت تحصیلی نیاز به فرهنگ‌سازی داریم، گفت: معمولا بیشترین درخواست‌ها در هدایت تحصیلی برای رشته علوم تجربی است.

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا تاکنون اعتراضی در بحث هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به شما منعکس شده است؟»، اظهار کرد: اعتراض در هر زمینه‌ای وجود دارد؛ وقتی یک میلیون دانش‌آموز در بحث هدایت تحصیلی شرکت می‌کنند طبعاً نارضایتی‌هایی از جمله علاقه نداشتن به رشته را در پی‌ دارد.

وی افزود: ما چاره‌ای جز اینکه هدایت تحصیلی را با همین روش اجرا کنیم نداریم و کمترین اعتراضات را تا الان داشته است.

کاظمی اظهار کرد: تقریباً از تمام استان‌های کشور فرم‌های هدایت تحصیلی ارسال شده و با یک شیب ملایمی به سمت توازن حرکت می‌کنیم اما اگر بخواهیم این طرح را کامل اجرا کنیم نیاز به فرهنگ‌سازی داریم.

کاظمی گفت: در بحث فرهنگ‌سازی، خانواده‌ها هم باید قبول کنند لذا ما نیاز به ظرفیت‌سازی هم در فضا و هم در منابع انسانی داریم که در حال حاضر با کمبود آنها مواجه هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که «در بحث هدایت تحصیلی بیشترین درخواست‌ها برای کدام رشته‌ها بوده است»، پاسخ داد: معمولاً بیشترین درخواست‌ها برای رشته تجربی و بعد از آن رشته انسانی است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها