انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25045
23:49
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج:

آموزش و پرورش دروازه ورود دانش آموزان به زندگی اجتماعی است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در جلسه توجیهی دست اندر کاران طرح هجرت سه گفت: آموزش و پرورش دروازه ورود دانش آموزان به زندگی اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان جلسه توجیهی دست اندر کاران طرح طرح هجرت سه با حضور مدیران آموزش و پرورش نواحی یک و دو سنندج و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در محل کانون شهید مطهری برگزار گردید.

در این جلسه سرهنگ عسکری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سنندج در سخنانی گفت :شیوه آموزشی غالب در نظام های قبلی آموزش و پرورش، تاکید صرف بر روی مطالب تئوری و ذهنی بود اما امروزه و در آموزش و پرورش نوین ایده تلفیق مطالب تئوری در کنار مطالب و آموزه های عملی باعث گره خوردن دانش آموزان با اجتماع و زندگی اجتماعی شده است و در واقع آموزش و پرورش دروازه ورود دانش آموزان به زندگی اجتماعی می باشد.

ایشان با تاکید برلزوم مشارکت فعالانه دانش آموزان در اجرای طرح هجرت سه اظهار داشت: تعطیلات تابستان یک فرصت است و ما می توانیم از این فرصت در جهت غنی سازی اوقات فراغت استفاده کنیم و در این زمینه باید اولیا، خانواده و مربیان در کنار آموزش و پرورش اثر گذار باشند زیرا غنی سازی اوقات فراغت، تلاش در جهت شکوفایی توانمندی های دانش آموزان است .

سرهنگ عسکری با بیان اینکه دانش آموزان و قشر نوجوان و جوان جامعه ما سرمایه های اصلی مملکت هستند و توجه به جوانان و مشارکت آنان در فعالیتهای اجتماعی و سیاسی بسیار مورد تاکید پیامبر اسلام بوده است تصریح کرد: با حضور پررنگ جوانان توانستیم رژیم تا بن دندان مسلح طاغوت را ساقط کنیم و بعد از انقلاب نیز با همکاری همین جوانان و نوجوانان از تمام گردنه های پر پیچ و خم و موانع عبور کرده ایم.

وی عنوان کرد: اگر تاریخچه دفاع مقدس را ورق بزنید 550 هزار نفر روز دانش آموز ما در میدان نبرد حضور داشته است و نتیجه آن 36 هزار شهید دانش آموز است که بیشترین شهدا را در میان اقشار داشته ایم و باید یاد آور شد افرادی از همین دانش آموزان در سنین کم فرماندهی و مسئول طراحی و عملیات را به عهده داشتند.

فرمانده بسیج سپاه سنندج در بخش دیگری از سخنانش بیان نمود: اهداف طرح هجرت سه بحث مسئولیت پذیری، همزیستی مسالمت آمیز و آشنایی با موضوع محرومیت زدایی است.

وی در ادامه افزود: یکی از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری(مد) تاکید بر حضور جوانان و فراهم آوردن محیطی شاداب و با نشاط برای آنان می باشد؛ ایشان همواره تاکید نموده اند جوانان باید اوقات فراغتشان را در خدمت سازندگی و محرومیت زدایی کشور قرار دهند.

سرهنگ عسکری در پایان عنوان کرد: در راستای سال رونق تولید باید دانش آموزان را با مشاغل مختلف آشنا کرده و در کنار آن استفاده از تکنولوژی های پیشرفته جهانی را گسترش دهیم تا در نهایت بتوانیم به سوی تولید حرکت کنیم.

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها