انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25157
12:36

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران: مدارس باید فرصتی برای یادگیری همسالان باشند

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در گردهمایی فصلی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان که در دانشگاه فرهنگیان شهید مطهری نوشهر برگزار شد، گفت: مدارس باید فرصتی برای یادگیری همسالان باشند.

«سید عیسی میرشفیعی» در این گردهمایی افزود: برای اینکه بدانیم تعلیم و تربیت چیست یک پژوهش در سطح جهانی در مورد نظام تعلیم و تربیت موفق انجام شد و 8 عامل را وجه تمایز بین نظام تعلیم و تربیت موفق و غیر موفق می‌باشد.

او اضافه کرد: رهبران در این مراکز القا می کنند سرمایه گذاری در نظام تعلیم و تربیت از سایر سرمایه‌گذاری‌ها پرسودتر است. 

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه توجه به سازماندهی نیروی انسانی از موارد مهم است، گفت: فراهم‌کردن فرصت آموزشی را یک قسمت از کار می‌دانند قسمت دیگر را دانش‌آموز و مخاطب می‌بینند و درگیرکردن دانش‌آموزان در بحث تعلیم و تربیت مهم است (در انسداد مبادی بی سوادی بدنبال پیشگیری از ترک تحصیل و ..) هستیم.                                                   

میرشفیعی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان حتما روش‌های متنوعی را در آموزش تجربه می‌کنند پس معلمان باید با توجه به شرایط کلاس و توانایی خودش برای دانش‌آموزان فرصت جدید آموزشی ایجاد کنند.

 او با بیان اینکه در نظام‌های برجسته، معلمان بادقت انتخاب و توانمندسازی می‌شود، یادآور شد: در نظام تعلیم و تربیت موفق اهداف واضح و روشن است؛ پس باید تبیین اهداف مدرسه را برای همه افراد موثر در نظام تعلیم و تربیت داشته باشیم. برای حل این چالش‌ها گروه‌های آموزشی و راهبران آموزشی بسیار تاثیرگذار است.

این مسئول به انتخاب صحیح و کارشناسی مدیران مدارس اشاره کرد و افزود: قوی‌ترین مدیران را برای پرچالش‌ترین مدارس و توانمندترین معلمان را برای ضعیف‌ترین مدارس قرار دهیم تا مشکلات آموزش و پرورش حل شود.  

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه نقش والدین در تعلیم و تربیت بسیار مهم و تاثیرگذار است، تاکید کرد: فرصت‌های یادگیری در مدارس را باید ایجاد کنیم . رقابت را از مدارس دور کنیم و دانش‌آموزان را به یادگیری و یاددهی همسالان تشویق کنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.