انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25173
12:10

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران: سازوکار Rfp موجب هماهنگی بیشتر واحد سفارش دهنده و مجریان طرح‌های پژوهشی می شود

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اثرات اجرای مکانیزم Rfp در اجرای طرح پژوهشی، گفت: سازوکار Rfp موجب تطابق درخواست‌های واحد سفارش دهنده و نتایج کار مجریان طرح های پژوهشی می شود.

«محمد علی جوادی» در جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش مازندران که با حضور معاونان اداره‌کل و اعضای شورا در سالن کنفرانس اداره‌کل برگزار شد، گفت: این مکانیزم پاسخگوی بخشی از مشکلات و کمبودهایی است که در گذشته در مورد اجرای طرح‌های پژوهشی با آنها مواجه می‌شدیم.

وی با بیان اینکه درک مشترک طرف‌های قرارداد پژوهشی از ضروریات اجرای طرح به شمار می‌آید، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که گاه در طرح‌های پژوهشی به وجود می‌آید این است که تطابقی میان آنچه واحد درخواست کننده بدان نیاز دارد و آنچه پژوهشگر در میدان پژوهش انجام می‌دهد وجود ندارد. از این رو با سازوکارRfp می توان این مشکل را از قبل حل کرد.

این مقام مسئول آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: واحد سفارش دهنده نیاز پژوهشی، باید از پیش مشخص کند که چه پروپوزالی نوشته شود، نحوه انجام کار به چه صورت بوده و چه درخواست‌هایی از مجری طرح پژوهشی دارد. Rfp  به این مسأله پاسخ داده و همچنین موجب ذخیره زمان و حل بخشی اعظمی از بروکراسی اداری در پرداخت‌های مالی می شود.

جوادی در بخش دیگری از سخنان خود به چگونگی فراخوان طرح‌های پژوهشی اشاره کرده و گفت: از مهم‌ترین مکانیزم‌های فراخوان طرح‌های پژوهشی می‌توان به استفاده از ظرفیت علمی خبرگان آموزش و پرورش به ویژه اعضای شورا، پیشنهادهای معاونت‌های اداره‌کل، استفاده از برنامه‌ها و اسناد بالادستی، طرح‌های بارگذاری شده در سامانه سمات وزارت علوم و دارای مجوز سازمان مدیریت، و همچنین استفاده از ظرفیت همکاران شهرستان اشاره کرد.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه طرح‌های پژوهشی سال‌جاری بر نیازهای مهمی از آموزش و پرورش متمرکز شده اند، ابراز کرد: در سال جاری 9 طرح پژوهشی از سامانه سمات وزارت علوم کد رهگیری گرفته و در حال انجام است. همچنین از طرح‌های سال گذشته 11 طرح انجام شد و 5 طرح در حال انجام است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها