انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25227
20:31
به گزارش کانون بسیج فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران

کلاس ضمن خدمت سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان پردیس صدیقه طاهره (س) ساری

جلسه دوم دوره ضمن خدمت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صبح روز دوشنبه مورخ 98/7/8 در ساعت فرهنگی (ساعت 10 الی 12 ظهر) در سالن جلسات پردیس صدیقه طاهره (س) ساری برگزار گردید.در ابتدا سرکار خانم دکتر موحدی (استاد دوره) مقدمه ای در رابطه با شروع هفته ی دفاع مقدس و ارزش ها و ارتباط آن ها با موضوع دوره و نقش معلمان در کلاس درس اینطور بیان نمودند: سند تحول بنیادین که به تأیید مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است یک پیام مهم دارد و آن تربیت و تبدیل نظام آموزشی به نظام تربیتی است؛ آنچه در سند تحول بنیادین نهفته است ایجاد موقعیت های یادگیری است که کمک می کند تا استعداد های نهفته دانش آموزان به ظهور برسد.

ایشان گفتند: تعلیم و تربیت فرایندی است تعالی جویانه، تعاملی، تدریجی، یکپارچه مبتنی بر نظام معیار اسلامی که به منظور هدایت افراد جامعه به سوی آمادگی برای تحقق آگاهانه و اختیاری مراتب حیات طیبه در همه ابعاد، زمینه های مناسب تکوین و تعالی پیوسته ایشان را در راستای شکل گیری و پیشرفت جامعه اسلامی فراهم می آورد. در ادامه خانم دکتر در مورد اهداف شش ساحت سند تحول توضیحاتی بیان نمودند.

ایشان در پایان در مورد جایگاه محتوا در برنامه درس ملی افزودند: محتوا در سند برنامه درسی ملی معادل آن چه در کتاب یا سایر     رسانه های آموزشی می آید نیست بلکه در این سند اصول، سیاست ها و گستره ی کلی محتوا مشخص می شود.در حقیقت حامل محوری محتوا، معلم و مربی است نقش کتاب و رسانه های آموزشی و ... ابزار و زمینه برای ایفای نقش معلم و مربی است

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها