انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25265
13:09

رییس حوزه علمیه و استاد دانشگاه در جمع کارکنان آموزش و پرورش مازندران: همه باید در انتقال پیام عاشورا، نقش‌آفرین باشیم

حجت الاسلام ابوترابی در مراسم زیارت عاشورا و عزاداری، که به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی(ع) در جمع کارکنان آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، بااشاره به این‌که همه وظیفه داریم تا در ابلاغ پیام عاشورا به آیندگان نقش‌آفرینی کنیم، گفت: برخی اتفاقات آینده، در لابه‌لای آیات الهی و کلام پیامبر اکرم(ص) آمده و از حوادث آینده خبر داده شد و مسأله کربلا و واقعه عاشورا یکی از این حوادث بود.

حجت الاسلام ابوترابی به بخشی از سخنان پیامبر(ص) به نقل از امام سجاد (ع)در مورد اباعبدالله(ع) پرداخت که فرمود: رسول خدا برای ما  نقل کرد که شیطان لعنت الله در آن روز  از شدت خوشحالی بال در آورد (پرواز کرد)، شیطان خوشحال است که برخی را مجاب کرده تا زمینه کشتار امام حسین (ع) را مهیا و به آن جامه عمل پوشاندند.

  وی همچنین گفت: وقتى ابلیس لعین مى‌بیند که خود و اتباعش هرگز یاراى مقابله با پیام سیدالشهدا(ع) را ندارند، از آنان مى‏خواهد که دست به شبهه‏ افکنى در ماجراى سیدالشهدا  بزنند، به بیان روشن اکنون که نمى‏توانند این شاخسار تنومند را از بُن برکنند، دست کم از تشکیک فروگذارى نکنند و در مرحله اول غبار تردید را بر دل مردم بنشانند سپس با ایجاد شک و وسوسه، زمینه کینه به‌وجود می‌آید و مرحله سوم مردم را تحریک و وادار می‌کنند حرکت تهاجمی و عملیاتی نسبت به آن داشته باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: پس شیطان در سه مرحله «تشکیک»، «کینه‌ورزی» و «تحریک به تهاجم» به دنبال این است که در زمین کسی در اندیشه  نجات بشر نباشد.

وی در ادامه به اربعین پرداخت و گفت: اما امروز قصه اربعین که شاهد تحقق قول و بشارت  امام سجاد(ع) هستیم و  با اینکه پیشوایان کفر، تمام تلاش خود را به‌کار بستند تا حماسه عاشورا کمرنگ شود اما اراده خداوند چیز دیگری است که امروز ما شاهد چنین گردهمایی بزرگ عاشورایی در کربلا هستیم و هرساله نیز   شاهد پررنگ شدن اربعین و افزایش شور و اشتیاق عاشقان  امام حسین (ع) هستیم.

حجت الاسلام ابوترابی در پایان از مدیریت، معاونان  و کارکنان آموزش و پرورش مازندران که در برگزاری چنین برنامه‌هایی جلودار هستند قدردانی کرد و ابن برنامه‌ها را یکی از بهترین شیوه برای انتقال پیام عاشورای حسینی(ع) دانست.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها