انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25278
22:01
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

بیانیه گام دوم انقلاب، چراغ راه دانش آموزان برای ادامه راه شهداست

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموزان استان و کنگره ملی گرامیداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی، بیانیه گام دوم انقلاب را بهترین چراغ راه دانش آموزان برای ادامه راه شهدا دانست

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان  رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با تبریک ایام ماه مولود پیامبر اسلام(ص) و هفته بزرگداشت بسیج دانش آموزی گفت: این یادواره به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار دانش آموز شهید و 92 هزار شهید بسیجی کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی) در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برای مردم ایران و کل ملت جهان و مسلمانان ابلاغ فرمودند؛ گفت: این بیانیه بهترین تعیین مسیر و آینه برای جوانان ماست که بتوانند ادامه دهنده راه شهدا باشند.

وی افزود: امروز که در آستانه سالروز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز قرار داریم رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب که شامل شما دانش آموزان عزیز می شود پس از مروری بر تاریخ انقلاب اسلامی و مقایسه عملکرد 40 ساله انقلاب با گذشته نکات کلیدی و مهم را یادآور شدند.

قربانی ادامه داد: در این بیانیه رهبر انقلاب بر چند عنوان مهم تاکید دارند و یکی از آن ها این است که انقلاب اسلامی کهنگی کلیشه های مطرح در دنیا را تغییر داد و قبلا مرسوم شده بود که حکومت و دین نمی تواند با انطباق پیدا کند اما انقلاب اسلامی این تفکر را تغییر داد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خاطرنشان کرد: در این بیانیه آمده است که انقلاب اسلامی انقلاب منعطف است ولی منفعل نیست یعنی این انقلاب بر خلاف اکثر انقلاب ها تاریخ مصرف ندارد و شعار های مطرح شده در این انقلاب متناسب با فطرت و طبیعت انسان ها بود شعارهایی نظیر عدالت، حقیقت جویی ، راست گویی، گذشت و کمک به مظلوم در همیشه تاریخ ماندگار خواهد بود.

وی یادآوردشد: در بیانیه رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که انقلاب اسلامی قدرتمند هست ولی مهربان هم هست . در هر جایی از دنیا که ظلمی به مظلوم شود انقلاب اسلامی همیشه با قدرت از حق مظلوم دفاع کرده است.

به گفته قربانی در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره شده است که در انقلاب اسلامی بستر مشارکت مردم فراهم شده است و این در حالیست که قبل از انقلاب مردم هیچ نقشی در انتخاب مسئولین و مدیران کشور نداشته اما در این انقلاب در هر دو سال یک بار انتخابات داریم .

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید فرمودند که در گام دوم انقلاب باید جوانان گام بردارند و مسئولیت را به نحو موثری به جوانان واگذار کرده است .

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه به چند نکته کلیدی از بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این بیانیه امیدوار بودن به آینده کلید قفل بسیاری از گره هاست و شما جوانان باید امید به این داشته باشید که نظلام جمهوری اسلامی در آینده می تواند موفق باشد و برخی از مشکلات و تنگناها نمی تواند در جوانان ایجاد ناامیدی کند.

قربانی افزود: این بیانیه تاکید دارد که اگر امروز ریزش و خطایی وجود داشته باشد حتما رویش های گسترده ایی نیز وجود دارد که مایه امیدورای است و نباید ناامید شد .

وی با بیان اینکه در این بیانیه تاکید بر این است که جوانان عزیز به علم و معنویت توجه داشته باشند؛ گفت: کشورهای غربی با استعانت از علم و دانش به پیشرفت و ترقی دست پیدا کردند و باید از توسعه بنیان های علمی کشور حمایت کنیم .

مدیرکل آموزش و پرورش قدرت معنویت و ارتقا ایمان معنوی و بصیرت دینی و سیاسی جوانان است که حتما نوجوانان عزیز با استعانت از علم و ایمان حتما پیشرفت کشور فراهم خواهد شد .

قربانی با بیان اینکه شهدا راه خود را طی کرده اند گفت؛ وظیفه شما جوانان این است که قدر دان راه آنان

باشید و بهترین مسیری که می تواند ادامه دهنده راه شهدا باشد عمل به توصیه های مقام معظم رهبری و اجرایی کردن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب است .

انتهای پیام/v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها