انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25280
11:37

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران در مراسم هفته پدافند غیرعامل که در هنرستان برکت شهرستان میاندرود برگزار شد، گفت: نگاه آینده نگر مدیران در موضوع پدافند غیرعامل، تضمینی برای منافع نسل آینده است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران، صبح امروز در آیین نواختن زنگ هفته پدافند غیرعامل که در هنرستان برکت شهرستان میاندرود برگزار شد، با مهم شمردن فرهنگ سازی در زمینه های مختلف اجتماعی گفت: اگر بخواهیم در هر بخشی حضور داشته باشیم باید به بخش فرهنگی و فرهنگ سازی توجه ویژه داشته باشیم، طبیعتا آموزش و پرورش و خانواده دو نهادی هستند که در تکمیل فرهنگ سازی نقش عمده ای دارند.

وی افزود: اعتقاد من این است که اگر در پدافند غیرعامل دنبال مصون سازی، بازدارندگی و پایداری هستیم باید روش هایی را در پیش بگیریم که این اهداف را محقق کند. همچنین باید مطمئن باشیم که اگر مصون سازی و پایداری اتفاق می افتد به دنبال آن، فرصتی برای بهره وری نیز ایجاد می گردد.

حسن نژاد بیان داشت: اگر پایداری ملی مد نظر ما باشد، هزینه های نگهداری کاهش می یابد. ما به عنوان یک مدیر و عضوی از جامعه باید بر اساس نیازهای موجود جامعه و خود طراحی داشته باشیم، اما حق نداریم برای تامین نیاز خود و جامعه گشاده دستی بیش از اندازه داشته باشیم. این اسراف است و این شیوه در دین و منطق انسان عاقل پذیرفته شده نیست.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران اظهار داشت: برای ساخت بناها و رفع نیاز مردم باید به پایداری، مصون سازی و بهره وری درست آن سازه یا بنا توجه کنیم تا مردم در معرض تهدید قرار نگیرند. برای مثال قرار نیست اگر پلی ساخته می شود، زمینه بهره وری کاهش یابد و گاهی نه تنها بهره وری کاهش نمی یابد، بلکه خودش، مولد هزینه دیگری می شود.

این مسئول استانی تصریح کرد: بتوانیم از دستاوردهایمان برای توسعه استفاده کنیم و به توسعه پایدار برسیم و پیشرفت داشته باشیم، قاعدتا باید منطقی فکر کنیم، مستحکم و پایدار بسازیم و آینده نگری درستی و نگرش درست و منطقی نسبت به آینده داشته باشیم.وی در ادامه گفت: برای این که اهداف و نیازهای آینده تعریفی درست داشته باشیم، باید به روند های موجود توجه شود تا در زمینه برخی رخدادها آمادگی لازم را داشته باشیم و آن را مدیریت کنیم. .حسن نژاد در پایان اظهار داشت: افرادی که در هسته های تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار دارند باید نگاهی آینده نگر داشته باشیم. در بخش آموزش ، دفاع ، انتظامی ، فضایی و فنی – مهندسی و کشاورزی و یا هر بخشی که کار می کنیم این اعتقاد را پیدا کنیم که اگر این گونه عمل کنم به نفع منابع کشور ، به نفع مردم و به تعبیری به نفع خودم و نسل اینده خواهد بود.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها