انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25289
16:42

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش در آیین اختتامیه جشنواره ملی ایده بازار: دو ساحت تربیت اقتصادی و علمی در جشنواره ملی ایده بازار نمود می‌یابد

مدیر کل دفتر آموزش کاردانش وزارت آموزش و پرورش در آیین اختتامیه جشنواره ملی ایده بازار، این جشنواره را فرصت نمود یافتن دو ساحت تربیت اقتصادی و حرفه‌ای و تربیت علمی و فناوری سند تحول بنیادین در دانش‌آموزان برشمرد.

«سید مصطفی آذرکیش» در آیین  اختتامیه جشنواره ملی ایده بازار و ساخت پروژه و دستاوردهای فناورانه و خلاقانه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کشور، �ارتقای کیفیت آموزش از استراتژی های وزارت آموزش و پرورش برشمرد و گفت: این امر در جشنواره‌ها و مسابقات تجلی پیدا می‌کند.

او ضمن بیان اینکه ارزش کار هنرجویان براساس آیه « من عمل صالحا من ذکر او انثی و هو مؤمن فلنحیینه حیوه طیبه ولنجزینهم اجرهم باحسن ما کانوا یعملون » پاداشی از سوی خداوند عطا می‌شود، تأکید کرد : «تلاش و ایده هنرجویان می‌تواند محرک اقتصاد کشور باشد.»

مدیر کل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش تمام ساحتی و تربیت متوازن را بر اساس سند تحول بنیادین در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: در این جشنواره دو ساحت نمود می‌یابد: ساحت تربیت اقتصادی و حرفه‌ای که بیش از سایر ساحت‌ها خود را نشان می دهد. زیرا برخی دستاوردهای این جشنواره به رونق تولید با مداخلات موثر کمک می‌کند.

آذرکیش ساحت دومی که جشنواره ملی ایده بازار به آن توجه دارد را ساحت تربیت علمی و فناوری برشمرد و گفت: امید داریم طی یک فرآیند کار مشارکتی در سطح مدرسه، پیرامون ایده‌ها و یافته‌های علمی فناورانه درباره یک موضوع مطالعه و تحقیق شود و  دانش‌آموزان یافته‌های خود را به عنوان یک طرح ارائه نمایند.

او ضمن مهم برشمردن بهره‌گیری از سواد فناوری ارائه ایده دانش‌آموزان در قالب یک طرح یا یک محصول، گفت: این اتفاق در فرآیند این جشنواره رخ داده است.

آذرکیش همچنین یادآور شد که در این جشنواره، در زمینه محیط زیست نیز طرح هایی وجود دارد که از‌مهم ترین عوامل خلاقیت و نوآوری است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها