انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25292
20:46

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد: واگذاری اجرای طرح «لاله‌های روشن» به استان

«عسکری نیکزاد» با اشاره به واگذاری دبیرخانه طرح «لاله‌های روشن» به آموزش و پرورش مازندران توسط معاون پرورشی و فرهنگی وزیر، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی ما در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، ساماندهی یادواره‌های شهدای دانش‌آموزی بود.

«نیکزاد»  به آسیب‌شناسی‌های انجام شده در این بخش اشاره و خاطرنشان کرد: یادواره‌ها کیفیت لازم را نداشت، ماهیت دانش‌آموزی نداشت و بعضاً در فضای مدارس برگزار نمی‌شد و همین  انگیزه شد تا به دنبال ساماندهی یادواره‌های دانش‌آموزی باشیم.

وی در ادامه گفت: پس از کار کارشناسی لازم و با توجه به اینکه مازندران حدود 1700 شهید دانش‌آموز و 300 شهید فرهنگی داشت، به اجرای طرح «دوهزار یادواره، دوهزار مدرسه، دوهزار شهید» رسیدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در خصوص کیفیت این طرح گفت: به هر مدرسه، یک شهید شاخص داده شد با این هدف که دانش‌آموزان نام، چهره، سیره و وصیت‌نامه شهید را بهتر بشناسند و در طول سه سالی که از اجرای این طرح گذشت هر ساله در مدارس، برنامه‌های مختلفی از بیان خاطره، تصویرنگاری شهید، مسابقات فرهنگی در ارتباط با آن شهید و شهیدپژوهی اجرا شد و تلاش شد تا دانش‌آموزان با شهید شاخص مدرسه خود، احساس صمیمیت کنند ضمن اینکه هرسال شهید شاخص مدارس را تغییر دادیم و با این گردش، تلاش کردیم شهدای بیشتری را به دانش‌آموزان بشناسانیم.        

عسکری نیکزاد با اشاره به قدردانی اداراتی چون سپاه کربلا، بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از این طرح، گفت: اجرای شایسته این طرح بازتاب کشوری داشت و وزارت‌ آموزش و پرورش نیز این طرح را خواست و درنهایت با حضور  و حمایت دکتر حاجی میرزایی موجب شد این طرح با عنوان «لاله‌های روشن» مقیاسی ملی پیدا کرد و بنا است یادواره «40 هزار شهید در 40 هزار مدرسه» در سراسر کشور برگزار شود.

مدیرکل آموزش و و پرورش مازندران همچنین گفت: مدیران موظف هستند مدرسه و دانش‌آموزان را برای برگزاری یک یادواره در دهه فجر آماده کنند.

نیکزاد با اشاره به صدور ابلاغ رسمی برای مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به‌عنوان مسئول دبیرخانه اجرایی و میزبان رسمی برنامه شاخص ملی، افزود: این اقدام وزارت‌خانه، تکلیف ما را سنگین‌تر کرد چون ما باید برنامه‌ریزی کنیم تا این طرح در سطح کشور به نحو مطلوب برگزار شود هرچند همه ما موظف هستیم در مسیر گرامی‌داشت نام و یاد شهدا حرکت کنیم و پیام نسلی که دفاع مقدس را به پیش برد را به نسل امروز برسانیم.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها