انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25294
15:02

معاون متوسطه آموزش و پرورش: درخشش هنرجویان مازندرانی در همایش ملی«پنجه‌های کارآمد»

«اسفندیار نظری» با اشاره به درخشش هنرجویان مازندرانی در همایش ملی «پنجه‌های کارآمد، سرباز ماهر» گفت: این همایش با مشارکت قرارگاه مهارت‌آموزی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور جانشین ستاد، وزیرآموزش و پرورش، رییس دانشگاه آزاد، معاون وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مدیران کشوری با هدف ادامه و استمرار مهارت‌آموزی توسط سربازان وظیفه برگزار شد.

«نظری» با اشاره به این‌که جمعی از دانش‌آموزانِ امروز، سربازان فردا خواهند بود، گفت: قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه ستاد مشترک در راستای مهارت‌افزایی، تلاش دارد پس از آغاز دوران خدمت وظیفه هنرجویان نیز  شرایط به‌گونه‌ا‌ی باشد تا این افراد در حوزه مورد تخصص خود به‌کارگرفته شوند یا به مهارت‌آموزی ادامه دهند.

معاون آموزش متوسطه در تبیین این برنامه گفت:  ستاد مشترک نیروهای مسلح برنامه دارد تا روند مهارت‌آموزی دانش‌آموزی‌که به سربازی رفته‌اند، مختل نشود و حتی مشوق‌هایی از قبیل انتخاب محل خدمت، تأخیر و یا تعجیل در اعزام به خدمت و صدور امریه برای چنین افرادی در نظر گرفتند و این همایش نیز در همان بستر بود.

وی سپس به هدایت دانش‌آموزان استان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش اشاره و تأکید کرد در این همایش، چهار هنرجوی مازندرانی نیز که پیشتر در جشنواره‌های مهارتی، موفق به کسب رتبه شده بودند نیز با دستان دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و جانشین فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح  مورد تشویق قرار گرفتند.  

معاون آموزش متوسطه همچنین گفت: سیدجواد هاشمی و علی مرادی رستمی از نکا، امین آهنگر کانی و علی جانپور از بابل دانش‌آموزان مازندرانی بودند که در همایش «پنجه‌های کارآمد، سرباز ماهر» مورد تجلیل قرار گرفتند.    

اسفندیار نظری در پایان به ضرورت مهارت‌آموزی به‌عنوان یکی از اولویت‌های سند تحول و همچنین برنامه ششم توسعه اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای چنین برنامه‌های هماهنگی، دانش مهارتی دانش‌آموزان ما در دوران سربازی نیز تقویت خواهند شد.  

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها