انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25324
09:11
در گفت و گو با دکتر مسلم اورنگی؛ مسئول بسیج فرهنگیان استان مطرح شد

در راستای بیانیه گام دوم انقلاب : فرهنگیان طلایه دار بحث انتقال علم

در چهلمین سالگرد هفته بسیج؛ بسیج فرهنگیان استان آذربایجان شرقی همایش معلم های آینده ساز را در چهارم آذر با حضور مقامات کشوری و بسیح فرهنگی برگزار کرد

دکتر مسلم اورنگی مسئول بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی ضمن تبریک هفته بسیج با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری گفت:  بسیج فرهنگیان استان آذربایجان شرقی در هفته بسیج سال 89 افتخار دارد با توجه به اهمیت ایامی که در آن قرار داریم؛ پربار تر از سال قبل در راستای بیانیه گام دوم برنامه های محتوا تر را برگزار کنیم.

این مسئول از برنامه های شاخص بسیج فرهنگیان "همایش معلم آینده ساز" را نام برد و افزود: همایش معلم های آینده ساز ویژه 80 نفر از مدیران مدارس در طرح تعالی با حضور دکتر جلیلی؛ عضو شورای مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، فرمانده محترم سپاه عاشورا، نماینده محترم ولی فقیه در استان، معاون برنامه ریزی بسیج فرهنگیان در استان چهارم آذر در تالار بزرگ معلم برگزار شد.

دکتر اورنگی از کارهای شاخص  و موثر سال98 بسیج فرهنگیان به معرفی نخبه های بسیج فرهنگیان توسط بسیج فرهنگیان استان اصفهان خبر داد و اظهار داشت: تیر ماه فراخوان جشنواره داده شد و با هماهنگی پژوهش سرا ها 400 ایده و اختراع به دبیرخانه جشنواره رسید و از بین این عزیزان 20 نفر را در برنامه همایش چهارم آذر تجلیل کردیم .این کار شاخص اتفاق مهمی در بسیج فرهنگیان استان بود که مورد انتخاب سازمان سپاه علمی عاشورا شد. در برنامه های آتی قصد داریم ایده پردازان و مخترعین فرهنگی معلم را با بسیج علمی ارتباط دهیم و از تالیفات فرهنگی آنها در بسیج فرهنگیان کشور حمایت های لازم را انجام دهیم.

وی گفت: در هفته بسیج فرهنگیان تلاش کردیم "هیئت های اندیشه ورزی استان" را گرد هم آوردیم و سر فصل های برنامه آتی بسیج فرهنگیان را توسط این دوستان رصد کنیم. از دیگر برنامه های هفته بسیج؛ گرامیداشت یاد و نام شهدای گرانقدر بسیج فرهنگی ، برگزاری یک یادواره در هر کانون و شهرستان؛ دیدار از خانواده شهدا؛ غبار روبی مزار شهدا؛ دو برنامه  میزگرد ویژه بسیج فرهنگیان در صدا و سیمای استان است.

مسئول بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی در این برهه زمانی رسالت و نقش بسیج فرهنگیان را ورود به مسایل اجتماعی دانست و افزود: با در نظر گرفتن برهه زمانی با ورود به مسایل اجتماعی و مدارس کم برخوردار و محروم توانستیم شبکه هایی به شکل تیم هایی در مدارس هدف مشخص کنیم  اغتشاشات و اتفاق ها بیشتر در مکان هایی بود که امکانات و معیشت و وجود فقر فرهنگی وجود داشت. معلمان طرح اعتلا نقطه قوتی بودند تا با آگاهی بخشی به دانش آموزان و اولیای آنها بصیرت آنها را در این زمینه بالا ببرند؛.در حقیقت  معلم ها میدان دار این موضوع بودند که با بصیرت و آگاهی بخشی دانش آموزان  و خانواده آنها از افتادن آنها در دامن نیرنگ دشمن جلوگیری کنند. در برهه ای دشمن توری انداخته بود که می خواست از این موقعیت سو استفاده کند؛ اگر نیروهای انقلاب در این زمینه غفلت می کردند برای نظام هزینه هایی در بر داشت و به گفته فرمانده سپاه عاشورا سازمان بسیج فرهنگیان و معلمان استان در این اتفاق پیشتاز بودند.

این مسئول رسالت بسیج فرهنگیان را انتقال ارزش های دفاع مقدس و جهادی عنوان کرد و گفت: رسالت بسیج انتقال ارزش های دفاع مقدس و جهادی در بدنه معلمان و آموزش و پرورش است که خوشبختانه به برکت وجود بسیج فرهنگیان؛ آموزش و پرورش خاصه معلمان در شبکه طیبه بسیج قرار گرفتند.

دکتراورنگی گفت : چهل سال دوم تشکیل بسیج ؛ سرآغاز شکوفایی دوباره انقلاب است و در این میان مقام معظم رهبری تاکید به تزریق امید در بین افراد جامعه دارند مهم ترین رسالت سازمان بسیج فرهنگیان است که خودباوری و امید توسط معلمان بسیجی در مدارس به عنوان یک رسالت به دانش آموزان و اولیای آنها انتقال بدهند و اگر در آموزش و پرورش اتفاق مبارکی بیفتد در جامعه هم تاثیر مثبت خودش را خواهد گذاشت.

وی درخصوص بیانیه گام دوم عنوان کرد: اردیبهشت ماه همایشی را در ارتباط با بیانیه گام دوم برگزار و مجموعه مقالاتی را به شکل کتاب منتشر کردیم. در این مقالات عملیاتی کردن بیانیه گام دوم در سخنان مقام معظم رهبری آمده است. لازم به ذکر است ما اولین استانی بودیم که از سخنان رهبر معظم انقلاب حمایت کردیم و از دستگاه ها در این خصوص مطالباتی داشتیم که این مطالبات را در قالب فراخوان به مجموعه آموزش و پرورش استان ابلاغ کردیم.

وی افزود: در بیانیه گام دوم  رهبر معظم انقلاب با اشاره به موضوعات هفت گانه چون علم و پژوهش، اخلاق، عدالت، عزت و استقلال؛ "علم" را اولین راهبرد عنوان کرده اند که در حقیقت فرهنگیان  طلایه دار و پیشگام بحث انتقال علم و معنویت هستند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها