انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25330
13:49
مسئول بسیج فرهنگیان استان یزد ابراز کرد

الزام تطبیق بیانیه گام دوم انقلاب با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

حجت الله دهقان پور؛ مسئول بسیج فرهنگیان استان یزد در خصوص نقش بسیج فرهنگیان در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: گرچه در گام دوم انقلاب  بر بحث جوانگرایی در بسیج تاکید شده است اما ما هنرمان این است که بیانیه گام دوم را با سند تحول بنیادین  آموزش و پرورش تطبیق دهیم و نکات مشترک را استخراج کنیم و به راحتی در آموزش و پرورش اجرایی کنیم .

این مسئول ازمهم ترین رسالت بسیج در این برهه زمانی به "بصیرت بخشی" اشاره کردو افزود: مهم ترین کار بسیج فرهنگیان که در استان کلید خورده ؛ بصیرت بخشی چهره به چهره چند نفره است . تنها راه بصیرت دادن و روشنگری به افراد از طریق نشست های چند نفره  است؛ در این جلسات با اعضای بسیج فرهنگیان دیدارهای توجیهی می گذاریم.

دهقان پور گفت : از برنامه های هفته بسیج غبار روبی مزار شهدای فرهنگی و حضور در نماز جمعه ، بازدید علمی، کوه پیمایی، نشست های بصیرتی با حضور فرهنگیان، مسابقه کتابخوانی با عنوان " فرشته یا آدمی" درباره زندگینامه شهید "حسین آدمی"، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری یادواره شهدای فرهنگی، ایستگاه صلواتی در اداره، نشست های بصیرتی معاونین پرورشی استان با موضوع دستاوردهای40 ساله بسیج، دیدار فرهنگیان بسیجی با امام جمعه یزد، برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی و ایرانی به صورت کارگاهی، مسابقات ورزشی،  فراخوان مسابقه مقاله نویسی  در هفته بسیج درباره اجرای بیانیه گام دوم اعتلا در آموزش و پرورش و تقدیر از بسیجیان فرهنگی ایثاگر است.

مسئول بسیج فرهنگیان استان یزد دستاوردهای بسیج را در این 40 سال در زمینه های مختلف علمی و آموزشی، فرهنگی، تجهیزات ، زیرساختهای آموزش و پرورش، کلاس هایی در زمینه عفاف و حجاب، تعداد معلمان و ارتقای سطح سواد علمی دانش آموزان، بهداشت مدارس و ارتقای سطح تربیت بدنی عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال در بحث علمی و پژوهشی انجمن های علمی تشکیل شد که قبل از انقلاب  شاهد آن نبودیم و در این 40 ساله انجمن های علمی دانش آموزی و فرهنگیان تشکیل شد .به اصطلاح بانک اطلاعاتی محققین و مخترعین ثبت شد. معلمان اختراعات و ابداعاتشان را به بسیج فرهنگیان ارائه دادند و ما هم به بسیج فرهنگیان استان انتقال دادیم و در برنامه های مختلف مورد تقدیر واقع شدند مهم ترین آنها مقاله هایی درباره راهکارهای تدریس در کلاس، زبان شناسی کودک بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها