انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25333
22:08
با حضور رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور:

دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان ویژه مدیران مدارس استان برگزار شد

باحضور رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان استان با عنوان « شبکه معلم آینده ساز » ویژه مدیران مدارس هدف در سنندج برگزارشد.

به گزارش خبرنگار بسیج فرهنگیان کردستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صبح امروز و با حضور رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و مدیرکل آموزش و پرورش استان و با شرکت 250 نفر از مدیران مدارس استان، دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان با عنوان « شبکه معلم آینده ساز » در سالن جلسات اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد.

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در این دوره آموزشی با تبریک هفته بسیج، گفت: طرح اعتلای بسیج فرهنگیان از طرح های مشترک بسیج و آموزش و پرورش است .

قربانی با بیان اینکه ایجاد بسیج برآیندی بود که در ذهن امام و از اندیشه های ناب اسلامی ایجاد شده است؛ گفت: بسیج سطح جهان در حال گسترش است.

وی افزود: بسیج نهادی منعطف است که در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی عمل می کند و مجموعه منعطف می تواند پاسخگوی بسیاری از مشکلات و چالش های جامعه باشد و بسیج در طول 40 سال انقلاب حافظ دستاوردهای انقلاب بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه طرح اعتلای بسیج فرهنگیان بر اساس سند تحول بنیادین طراحی و تدوین شده است؛ هدف از تشکیل این طرح را گره گشایی از مسائل مختلف و چالش های نظام تعلیم و تربیت عنوان کرد.

وی با اشاره به وجود برخی از مشکلات و آسیب های اجتماعی در دنیای امروز و به خصوص در میان جوانان و نوجوانان، تاکید کرد که دانش آموزان باید با انواع آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر  آشنایی داشته باشند.

قربانی بسیج را یک ظرفیت مناسب برای کمک به کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی دانست و گفت: طرح اعتلای بسیج فرهنگیان می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات حوزه تعلیم و تربیت باشد .

وی در پایان بر همدلی در اجرای طرح اعتلای بسیج فرهنگیان تاکید کرد و اظهارداشت: اگر همدلی وجود داشته باشد می توان در عرصه تعلیم و تربیت قدم های اساسی برداشت.

در ادامه این نشست سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز با بیان اینکه آموزش و پرورش در هر کشوری از اهمیت خاصی برخوردار است؛ گفت: در آموزه های قرآنی و توصیه های بزرگان دین همواره بر تزکیه، تعلیم، تربیت و آموزش تاکید شده است .

سردار حسینی با بیان این مطلب که شخصیت هر فردی در مدرسه و پایه علم و دانش در آموزش و پرورش شکل می گیرد؛ تربیت دانش آموزان را امر بسیار مهم و حساس دانست و از معلمان خواست تربیت صحیح دانش آموزان را در اولویت قرار دهند.

وی اختصاص بخشی از زمان آموزش توسط معلمان به موضوعات اخلاقی و تربیتی برای دانش آموزان را لازم و ضروری دانست و گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه والای آموزش و پرورش، باید برای آموزش مسائل اخلاقی و تربیتی دانش آموز زیاد وقت صرف کرد.

حسینی با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در جامعه، تاکید کرد: اگر معلمان به خوبی این آسیب ها را برای دانش آموزان تشریح و عواقب و خطرات ناهنجاری ها اجتماعی را بیان کنند، میزان آسیب ها و مشکلات به حداقل خواهد رسید.

وی اولین واحد اجتماعی اثرگذار در آموزش و پرورش را خانواده دانست و گفت: اگر خانواده سالم باشد، قطعا جامعه نیز سالم خواهد بود.

حسینی با بیان اینکه معلمان به عنوان سکانداران هدایت در آموزش و پرورش دومین واحد اجتماعی تاثیر گذار در تعلیم و تربیت دانش آموزان می باشند؛ گفت: اگر معلمان با انگیزه و سالم داشته باشیم جامعه سالم خواهیم داشت و معلمان باید رفتار دانش آموزان در محیط آموزشی را به خوبی رصد کنند.

شایان ذکر است در این مراسم با حضور مسئولین و با اهدای لوح سپاس از خانواده شهید فرهنگی محمدصالح خسروی تجلیل شد.

انتهای پیام /v.a

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها