انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25335
13:54
مسئول بسیج فرهنگیان استان مرکزی:

چشم انداز بسیج فرهنگیان شبکه سازی "معلم های آینده ساز" است

به مناسبت هفته بسیج ؛ بسیج فرهنگیان استان مرکزی مرحله سوم "طرح اعتلای" بسیج فرهنگیان را به عنوان معلم های آینده ساز برگزار کرد. رضا محمد گلی؛ مسئول بسیج فرهنگی در استان مرکزی درخصوص این طرح گفت: این طرح در گام سوم شامل تیم مدرسه از جمله مدیر مدرسه، معلم پرورشی و معلم طراز انقلاب اسلامی است و آموزش های لازم برای این اقشار در حال برگزاری است و همچنین دوره های ضمن خدمت بسیج فرهنگیان در دو روز برگزار می شود. مباحثی چون راهکارهای انقلاب اسلامی، راهکارهای مقابله با فضای مجازی، جریان شناسی تکفیری و عرفان های نوظهور و بهاییت و سند تحول بنیادین مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از مواردی که تیم مدرسه با این مقولات به خوبی آشنا می شوند. ان شا الله در گام های بعدی در سطح مدارس به اولویت بندی آسیب های اجتماعی در حوزه دانش آموزان پرداخته و نسبت به برطرف سازی آسیب ها و کاهش آن ها می پردازیم.

این مسئول یکی از دستاوردهای بسیج فرهنگیان را ترویج موضوع ایثار و شهادت عنوان و گفت: در سطح  کشور قریب به 4900 شهید فرهنگی داریم و استان مرکزی 181 بسیج فرهنگی  در سطح استان دارد که می توان یکی از دستاوردهای بسیج فرهنگیان در این سال ها ترویج موضوع ایثار و شهادت هم در بین معلمان و فرهنگیان و هم در بین دانش آموزان دانست و در حال گسترش و نشر است. از دستاورد دیگرش تربیت معلم طراز اول انقلاب و معلم انقلابی در سطح مدارس است که در این راستا تلاش های خوبی صورت گرفته است.

رضا محمد گلی در خصوص نقش فرهنگیان در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: نقش فرهنگیان در بیانیه گام دوم برابر با سرفصل اول درباره پژوهش و علم که حضرت آقا تاکید موکدی قبل از بحث معنویت دارند؛ بحث علم پژوهی و دانش پژوهی است. بنابراین علم در حوزه فرهنگیان موضوعیت دارد. دانش آموز و فرهنگیانی که باید بحث علم و فناوری را هم در خودشان ارتقا دهند و هم حوزه تعلیم و تربیت را به آن سو سمت و سو بخشند. یکی از محورهای اصلی کار فرهنگیان در شاخه علمی؛ فعالیت مستمری در آن حوزه است.

وی ادامه داد: مبحث بعدی در بیانیه گام دوم انقلاب محور هفتم در خصوص مباحث اجتماعی "سبک زندگی ایرانی و اسلامی" است و در این خصوص دوره ها و کلاس های خوبی برای فرهنگیان برگزار کردیم.

رضا محمد گلی؛ مسئول بسیج فرهنگی در استان مرکزی چشم انداز بسیج فرهنگیان را شبکه سازی "معلم های آینده ساز" با توجه طرح اعتلا مطرح کرد و اظهار داشت: دستگاه تعلیم و تربیت کشور چشم ها یش را به قریب یک میلیون نفر معلم فرهنگی دوخته است که شاید 70 درصد این عزیزان بسیجی باشند. در چشم انداز بسیج فرهنگیان  باید به این سمت نظاره گر باشیم که یک شبکه از معلم آینده ساز و انقلابی را در پیش رو داشته باشیم تا بدین وسیله به دستگاه تعلیم و تربیت کشور به نحو احسن بتوانیم خدمات ارائه دهیم.

این مسئول گفت: از دیگر برنامه های عمده هفته بسیج گلباران مزار شهدا به مناسبت هفته بسیج در سراسر کانون های استان، دیدار با ائمه جمعه در سراسر کانون های استان، شرکت در نماز جمعه، دیدار از خانواده شهدا، اردوهای بصیرتی برای معلمان، اردوی راهیان نور و بازدید از مناطق جنگی دفاع مقدس است

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها