انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25360
20:07

بيانيه سازمان بسيج فرهنگيان در سالروز حماسه مردمي نهم دي

سازمان بسيج فرهنگيان در سالروز حماسه مردمي نهم دي بيانيه اي صادر كرد.

سازمان بسيج فرهنگيان در سالروز حماسه مردمي نهم دي بيانيه اي  به شرح زير صادر كرد.

بسمه تعالي

محرم سال 1388 بود که بعد از هفت ماه درگیری های خیابانی، درهم آمیخته شدن حق و باطل و بی احترامی هنجار شکنان فتنه گر به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله (علیه السلام) ، مردم بصیر و ولایتمدار ایران با حضور خود جوش در خیابان ها  و اعلام نفرت نسبت به توهین کنندگان روز عاشورا و بر هم زنندگان امنیت کشور، شکست دیگری را در پرونده ضد انقلاب و دشمنان نظام جمهوری اسلامی اضافه کردند و واژه های  بصیرت، ولایتمداری، وحدت، آرامش، حفظ امنیت و صیانت از آرمان ها را برای نسل های جدید انقلاب  بازتعریف کردند، واژگانی که به تنهایی به مقابله با لشگری از فتنه گران داخلی و دشمنان خارجی پرداخت  و آینده سیاسی کشور را  نسبت به     فتنه های پیش رو تضمین کرد.

آنچه در سال 88 و پس از انتخابات ریاست جمهوری روی داد، برآیند نفوذ و اشرافی گری در میان برخی از مدیران و مسئولان کشور بوده که علیه رأی جمهوریت شوریدند و فتنه را آفریدند و اگر واقعه کم نظیر 9 دی اتفاق نمی افتاد  و راهبری و دور اندیشی حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در مشخص کردن حق از باطل وجود نداشت، ما نیز شاهد حضور تروریسم زاییده واشنگتن در کشورمان  و خرابی و تجاوز به  نوامیس  و کشتار انسان های بیگناه بودیم.

امروز در حالی دهمین سالگرد حماسه 9 دی فرار رسیده است که نه تنها از اهمیت آن کم نشده، بلکه با توجه به اتفاقاتی که در دي ماه 96 و آبان 98 رخ داد، مفهوم و ابعاد تازه ای نیز به آن بخشیده شده است. این حقیقت زمانی معنا پیدا می کند که انقلاب اسلامی بعد از چله ای که با اعتماد ملت و با سربلندی و اقتدار از آن عبور کرده و غبارهای فتنه های مختلفی را که حاصل تمام تفکرات باطل و غیر انسانی استکبار جهانی به رهبری آمریکا  و اسرائیل بوده است را پشت سر گذاشته، تبدیل به نسخه ترویج امید و عزت و استقلال در منطقه گشته است.

اکنون که رهبر حکیم انقلاب در بیانیه گام دوم، گذشته را چراغ راه آینده و چهار دهه مقاومت و پیروزی را با نگاه به پیشرفت ها  و کاستی ها بعنوان مسیر و پیامد اصلی حرکت به سمت تمدن نوین اسلامی دانستند، باید از سرمایه های مهمی چون  اهمیت به دانش و دانایی و نیروی انسانی توانمند از جمله وجود جوانان محقق، جوانان با روحیه جهادی و پیشرفت های علمی برای رشد  روزافزون و پیشرفت چشم گیر کشور در این مرحله استفاده کرد.

فلذا می توان ادعا کرد که زمینه و امکانات مادی و معنوی لازم جهت شکل گیری موفقیت های تاریخی در گام دوم انقلاب ، ایمان و اعتقاد به اصل "ما می توانیم" در میان نوجوانان و جوانان است که ضمن تاکید بر لزوم دانش محوری در کنار افزایش ایمان و بصیرت در مدارس می توان به ایجاد آینده ای روشن در کشور و تحقق تمدن نوین اسلامی کمک کرد تا دیگر در بزنگاه های سیاسی شاهد حوادث تلخی مانند آنچه در سال 88 اتفاق افتاد نباشیم. زیرا در گام دوم اکثر کسانی كه در انتخابات ها و آزمون های سیاسی شرکت خواهند کرد، افرادی هستند که انقلاب و حوادث پس از آن را را درک نکردند. بنابراین باید گفت که این وظیفه سنگین برعهده فرهنگیان عزیز و معلمان دلسوز است تا جوانانی انقلابي، ولايمتدار، اهل تفكر، تحصیل کرده، با تقوا و با بصیرت تربیت و تحویل به جامعه دهند تا در آینده ای نزدیک ایران اسلامی به عزت و پیشرفت چشم گیر در همه زمینه ها برسد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها