انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25393
10:21

تغییری در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نداریم

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: امسال تغییر خاصی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نداریم و آزمون ورودی مثل سال قبل است و از جنس پیشرفت تحصیلی نیست.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره تغییرات آزمون ورودی مدارس سمپاد، گفت: تلاش می‌کنیم به سمتی برویم که انتخاب دانش‌آموزان را به سمت یک فرایند سوق دهیم و گزینش صرفاً از طریق یک آزمون نباشد؛ تأکید ما بر این است همانند سال قبل که آزمون از جنس پیشرفت تحصیلی نبود و سنجش هوش بود، برهمان مدار حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه باید به سمتی برویم که آزمون‌ها چندلایه باشد، گفت: به صرف یک آزمون نمی‌توان گفت برخی دانش‌آموزان برتری معناداری دارند؛ امسال تغییر خاصی در آزمون نداریم و آزمون ورودی مثل سال قبل و از جنس پیشرفت تحصیلی نیست.

مهاجرانی تصریح کرد: در آزمون پایه هفتم تغییری نداریم و هیچ ماده درسی را سنجش نمی‌کنیم بلکه هوش و استعداد تحصیلی سنجش می‌شود. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت در کلاس آمادگی آزمون ورودی تیزهوشان کمک کننده و لازم است، گفت: شرکت در این کلاس‌ها را ابداً توصیه نمی‌کنم و از والدین تقاضا دارم فرزندانشان را به هیچ وجه تحت فشار نگذارند؛ ما باید دانش‌آموزان با توان پرداز‌ش و تحلیل بالا به کار بگیریم و اگر آنها این توان را نداشته باشند در مدرسه اذیت می‌شوند.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان ادامه داد: سمپاد مساوی موفقیت نیست و برعکس؛ بسیار تلاش می‌کنیم به سمت آزمون‌های چندمرحله‌ای برویم و اگر سال بعد نشود در سنوات آتی این اتفاق رخ خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها