انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25399
09:36

عسکری نیکزاد، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در جلسه اعضای ائتلاف طرح نماد: تشکیل میز "نماد" در شهرستان ها می تواند موجب تسریع در اجرای این طرح شود.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در جلسه اعضای ائتلاف طرح نماد گفت: تشکیل میز "نماد" در شهرستان ها می تواند موجب تسریع در اجرای این طرح شود.

 جلسه اعضای ائتلاف طرح نماد صبح امروز با حضور حسن نژاد، معاون سیاسی و امنیتی استانداری در استانداری برگزار شد. در این جلسه، عسکری نیکزاد، ضمن برشمردن رسالت های مهم نظام تعلیم و تربیت و اهمیت و جایگاه هر یک از آنها گفت: آموزش و پرورش مازندران در راستای رسالت خود، برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی و مراقبت در برابر این آسیب ها نیز برنامه های متعددی دارد که مهم ترین آنها طرح نماد است. تلاش ما این است با شیوه های مطلوب و با بهره گیری از امکانات و ظرفیت موجود در طرح نماد، گام بزرگ و مثبت در این زمینه بر داریم.

وی در ادامه افزود: در طرح نماد چندین نهاد در کنار هم برای مراقبت در برابر آسیب ها قدم بر می دارند. پیشنهاد کردیم تا میز نماد در هر شهرستانی تشکیل شود تا نمایندگان نهادها با سرعت بیشتر و منسجم تر برای یاری به دانش آموزان آسیب دیده برنامه ریزی و اقدام نمایند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به این نکته که تربیت دانش آموزان یک امر پیچیده و وابسته به فاکتورهای مختلف است خاطرنشان کرد: اولیا، معلمان و دانش آموزان سه عنصر تاثیر گذار در این طرح هستند. به ویژه دانش آموزان همتا می توانند تاثیر زیادی در اجرای طرح نماد داشته باشند، چون همسالان،  سهم زیادی در فراگیری مهارت های زندگی دارند.

این مسئول استانی اظهار داشت: آسیب های اجتماعی در بین دانش آموزان در سال های اخیر نسبت به گذشته بیش تر شده که ناشی از نبود دوره های آموزشی و کمبود امکانات و عوامل متعدد دیگر است. طرح نماد می تواند یک طرح کلیدی باشد تا با غربالگری دانش آموزان آسیب دیده و با اقدامات نهادهای دخیل در این طرح، خدمات مناسبی ارائه شود. در ادامه این جلسه، محمد شعبانی،  معاون پرورشی و فرهنگی نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفت و روند اجرای طرح نماد در استان گفت: موضوع آسیب های اجتماعی و روانی در بین دانش آموزان و روند اجرای طرح نماد در شورای آموزش و پرورش مطرح گردید و نتایج خوبی هم داشته است. وی افزود: عمل به تعهدات از سوی دستگاه های مختلف برای آموزش و پرورش خیلی مهم است. شعبانی خاطرنشان کرد: در سال جاری ضمن گسترده تر شدن حوزه فعالیت طرح نماد در استان، پیگیری انجام کارهای مربوط به سامانه نماد از جمله اولویت های ما به شمار می آید. مدیران مدارس می توانند وارد سامانه شوند و با ثبت مشخصات دانش آموزان آسیب دیده، در  روند اجرای طرح تاثیرگذار باشند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها