انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25424
07:45

وزیرآموزش‌وپرورش در مراسم پاسداشت چهلمین سالگرد تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی در ساختن انسانی مقاوم در برابر تغییرات پرشتاب زمانه اهتمام کند

وزیرآموزش‌وپرورش در مراسم پاسداشت چهلمین سالگرد تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی اظهار کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی برای تقویت و ساختن انسانی در تزار تمدن اسلامی و انسانی که می‌تواند در برابر تغییرات پرشتاب زمانه از شخصیت، ارزش و باورهای خودش دفاع کند، تلاش کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،محسن حاجی میرزایی در مراسم پاسداشت چهلمین سالگرد تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی که در تالار مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد،اظهار کرد: نام انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در تاریخ فرازو نشیب‌های تاریخ ایران به‌یادماندنی است چراکه همیشه شریک شادی و غم ملت ایران بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هیچ رویداد و واقعه مهم و تأثیرگذاری در تاریخ انقلاب اسلامی به وقوع نمی‌پیوندد مگر اینکه آثار انجمن‌های اسلامی در آن آشکار باشد، اظهار کرد: یاد معلمان شهید که پرورش‌دهندگان دانش آموزان شهید بودند را گرامی می‌داریم و امیدواریم انجمن‌های اسلامی پرفروغ به مسئولیت بزرگ خود اهتمام کنند.

حاجی میرزایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نماز جمعه شهر تهران، گفت: امروز مهم‌ترین مأموریت انقلاب اسلامی، قوی شدن است و ما باید برای اقتدار و قوت جامعه اسلامی اهتمام کنیم و برنامه‌ریزی کنیم چراکه مهم‌ترین تهدیدی که برای جامعه وجود دارد، تلاش‌ها برای تضعیف این قیام مبارک و مقدس است.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در این گام، امید به جوانان است چراکه جوانان زمینه‌ساز شکل‌گیری تمدن اسلامی هستند و انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به جهت جوان بودن که در دوره تأثیرگذار شکل‌گیری شخصیت دانش آموزان است و در طول زندگی آثار و برکات خود را می‌گذارد، گام مهمی است که آثار آن در تمام طول زندگی نوجوان جریان دارد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: اگر موضوع قوت و توانمند شدن است وحدت نظری و بیان تجربی و تجربیات داخلی و خارجی وجود دارد که توانمندی جامعه از مسیر آموزش می‌گذرد.

 وی تأکید کرد: جامعه آن‌گونه عمل می‌کند که آموخته است و ما باید در آموزش‌وپرورش بنای خوداتکایی علمی و ملی را ساماندهی کنیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه پیشرفت کشور را نمی‌توان از تعداد بنگاه‌های صنعتی، سطح زیر کشت کشاورزی یا عرضه متنوع خدمات ارزیابی کرد، گفت: آنچه استمرار موفقیت‌ها را تضمین می‌کند، شکل‌گیری یادگیری سنجیده و درست است و این مأموریت آموزش‌وپرورش است و اتحادیه انجمن اسلامی شریک ما در این مأموریت مهم است.

وزیرآموزش‌وپرورش اظهارکرد: در سند تحول بنیادین مقررشده است که آموزش‌وپرورش به سمت مفهوم تربیت حرکت کند و جهت تحول تربیت است.

وی با اشاره به اینکه در تربیت ساحت‌های متنوعی برشمرده شده است، اظهار کرد: در سند تأکید بر توازن مفاهیم تربیتی است و همچنان که دانش آموزان تربیت می‌شوند باید به سلاح علم و دانش مجهز باشند و به توانمندی اقتصادی، فناوری‌ها نو، اصول زیباشناختی و وجه سیاسی اجتماعی هم رشد و ارتقا پیدا کنند.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: برای شکل‌گیری این وجه تربیت به‌شدت