انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25444
10:45

کاظمی: مهم‌ترین اولویت پایگاه‌های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه‌های بیانیه گام دوم انقلاب باشد

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد که امروز مهمترین اولویت پایگاه های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه های بیانیه گام دوم انقلاب باشد و بایدچند برنامه ویژه برای این کار تعریف شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی، فرمانده پایگاه بسیج شهید شهسواری در نشست هم اندیشی فرماندهان پایگاه بسیج فرهنگیان حوزه ستادی با حضور سردار سعید محمدی، معاون طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی برگزار شد گفت: متاسفانه بسیج فرهنگیان حوزه ستادی از بسیج فرهنگیان در مناطق و شهرستان ها فاصله گرفته  وگاهی مسئول بسیج فرهنگیان در یک منطقه را هیچ کس همراهی نمی کند. 

اوادامه داد: متاسفانه پشتوانه مشورتی منطقه ای و استانی در بسیج فرهنگیان دیده نشده است  و استفاده از ظرفیت ها در بسیج فرهنگیان بسیار محدود است در حالی که در  بسیج دانش آموزی امکانات و ظرفیت ها به خوبی استفاده می شود بنابراین باید بسیج فرهنگیان چابک سازی شود. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید در ساختار بسیج فرهنگیان تجدید نظر اساسی شود زیرا امروز نیاز به یک شبکه چابک، در دسترس، آموزش دیده و مهارت محور داریم. 

او خاطرنشان کرد: بسیج فرهنگیان باید اتفاقات درون نظام تعلیم و تربیت را به خوبی رصد کند و به توسعه و ترویج اندیشه های انقلابی در درون نظام تعلیم وتربیت کمک کند بنابراین باید دوره های توانمند سازی و آموزشی مختلف را برای اعضای بسیج فرهنگیان برگزار شود. 

کاظمی تصریح کرد: باید مهمترین راهبرد بسیج فرهنگیان در هر سال مشخص شود و  ارتباط بسیج فرهنگیان با بدنه تشکیلاتی برقرارشود همچنین فعالیت ها و برنامه ها باید با تمرکز بر اولویت ها اجرایی شود. 

او تصریح کرد: امروز مهمترین اولویت پایگاه های بسیج فرهنگیان باید تحقق زمینه های بیانیه گام دوم انقلاب باشد و بایدچند برنامه ویژه برای این کار تعریف شود. 

تفکر بسیجی باید حاکم بر آموزش و پرورش شود

سپس سردار سعید محمدی، معاون طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی گفت: لازم است در ابتدا یادی کنیم از شهیدان رجایی و باهنر زیرا ما هرچه داریم  از تلاش و مجاهدتهای معلمان بوده و آینده انقلاب و تربیت افراد انقلابی از بستر وزارت آموزش و پرورش شکل می گیرد. 

او افزود: ۲۲ روز از اولین نقطه عطف گام دوم انقلاب یعنی شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی می گذرد و طی این روزها چهار یوم الله اتفاق افتاد اولین یوم الله شهادت حاج قاسم سلیمانی ، دومین  یوم الله حمله موشکی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی ها در عین الاسد،  سوم  یوم الله خطبه های نماز جمعه روز 27 دی ماه مقام معظم رهبری و چهارمین یوم الله حضور  حماسی مردم عراق روز جمعه 4 بهمن ماه  در حمایت از مقاومت بود. که طی چند دهه اخیر این اجتماع مردم عراق مثال‌زدنی و بی سابقه بود و نمونه این چنین حرکت حماسی را در طول تاریخ عراق نداشتیم و این اجتماع عظیم مردم عراق به برکت خون شهیدان سلیمانی وابوالمهدی المهندس  بود که باعث ایجاد یک یکپارچگی در جبهه مقاومت شد و گفتمانی را ایجاد کرد که اتفاق ویژه ای علیه استکبار جهانی کلید خورد. 

معاون طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها به شدت اشتباه کردند پس از شهادت سردار سلیمانی به دلیل اشتباهات محاسباتی که امریکایی ها داشتند مقاومت و وحدت بیشتری ایجاد شد. 

او تصریح کرد: تحولات منطقه‌ای در عراق، سوریه، لبنان و آمریکای جنوبی موجب سوء برداشت هایی توسط آمریکایی ها شد و تصور می کردند این اتفاقات باعث خواهد شد جبهه مقاومت رو به افول برود و تربیت یافتگان مکتب آمریکایی که توسط  ۷۹۵ موسسه در عراق به صورت چراغ خاموش انجام می شود  کمک  می‌کنند تا جبهه مقاومت نابود شود 

او ادامه دا: دومین اشتباه آنها این بود که شناختی از مردم ایران نداشتند و تصور می‌کردند مردم ایران که به دلیل مشکلات معیشتی مقداری از مسئولین آزرده هستند و به واسطه گرانی بنزین اتفاقاتی در کشور افتاد آمادگی لازم برای انقلاب دیگر را دارد بنابراین طرح ترور حاج قاسم سلیمانی اشتباهی بود که رئیس جمهور آمریکا مرتکب شد و تمام رشته هایی که طی این چند ساله رشته کردند پنبه شد و باعث شکست دیگری برای آمریکایی ها شد. 

سردار محمدی گفت: بنابراین این اتفاقات برای اجرایی کردن بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری فرصتی مغتنم است و خوشبختانه  اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب توسط بدنه آموزش و پرورش در حال  پیگیری است. 

او خاطر نشان کرد: نکته دیگر بحث تکثر در اقشار بسیج است عده ای می‌گویند این تعدد اقشار بسیج برای چیست باید گفت دلیل آن خرده فرهنگ های موجود در اقشار مختلف جامعه است و برای جذب آنها نیازمند  تکثر در اقشار بسیج داریم تا بتوانیم تمام این افراد را جذب کنیم زیرا دانش آموز و معلم هرکدام نیازهایی دارند بنابراین به یک انسجام مدیریتی در سطح کلان نیاز داریم و یک هم افزایی و سینرژی بین بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی باید اتفاق بیافتد. 

معاون طرح و برنامه ریزی راهبردی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ادامه داد: کلید واژه اصلی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم بحث امید است دشمن به شدت به دنبال ایجاد فضای ناامیدی در جامعه است و لازم است  امید را در اقشار مختلف جامعه ایجاد کنیم و آموزش و پرورش در دمیدن روح امید در جامعه نقش ویژه‌ای دارد. 

او خاطر نشان کرد: خطاب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند و جوانان در بستر مدارس رشد می کنند بنابراین باید دانش آموزانی دارای روحیه انقلابی در آموزش و پرورش رشد پیدا کند اگر روحیه انقلابی افول پیدا کند نگهداری و حفاظت از انقلاب اسلامی در آینده سخت خواهد بود. 

سردار محمدی یادآورشد: نکته بعدی در آموزش و پرورش این است که باید تربیت بر آموزش مقدم باشد همانطور که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تقدم تربیت بر آموزش مطرح شده است اگر نگاه تربیتی در آموزش وجود نداشته باشند تمام آموزش های ما بی ثمر خواهد بود. 

او افزود: باید بدانیم که انقلاب ما انقلاب مستضعفین است و تفکر بسیجی باید حاکم بر آموزش و پرورش شود و منویات مقام معظم رهبری در پهنه جامعه اسلامی محقق شود باید هر چه که می‌توانیم از عناصر فرهنگی برای ترویج تفکر بسیجی بر ذهن و قلب آینده سازان انقلاب کار کنیم همچنین لازم است برای اعتلاءبخشی به بدنه بسیج در برخی از امور بازنگری کنیم و موضوعات تحولی در بسیج فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد تا شاهد بسیجی فعال و خلاق و پویا باشیم تا بتوانیم در پاسداری از انقلاب نقش موثر ایفا کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها