انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25585
14:08

ماجرای تطهیر روسیه در کتب درسی تکذیب شد

معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به بیان توضیحاتی درباره انتشار اخباری مبنی بر تطهیر روسیه در کتب درسی پرداخت.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حسن ملکی، معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست علمی نقد کتاب درسی فارسی دوره اول ابتدایی گفت: این نشست برای نقد عالمانه کتاب‌های درسی برگزار می‌شود. راجع به نقد در جامعه ما طی سال‌های مختلف دو گروه در برخی موقعیت‌های زمانی لطماتی وارد کرده اند، یک عده کسانی که در نقد حریم شکن بوده اند نقد عرصه کنترل شده‌ای دارد و اگر حریم شکنی باشد عرصه مجازی نیست.

معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه گروه دیگر نقطه مقابل اند و گویا نقد برای آن‌ها منطقه ممنوعه است و این‌ها مبتلا به تفریط اند تاکید کرد: نقد باید به حکم عقل، منطق و با معیار‌های درست خردورزی انجام بگیرد، به گونه‌ای که هم عالمانه و خردمندانه باشد و هم حریم شکنی نکند.

وی افزود: نقد احتیاج به گذرنامه دارد که در محضر عقل صادر می‌شود. این‌ها گاهی نقد را بدنام کرده اند. این گروه مبتلا به افراط اند.
وی با بیان اینکه یکی از اهداف نشست امروز توجه به بعد علمی و آموزشی این نشست است گفت: هدف دیگر اجتماعی است و هرچه قدر دور همدیگر بوده و چهره به چهره تعامل داشته باشیم یک سرمایه اجتماعی تولید می‌شود.

معاون طراحی و تولید بسته‌های یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هرچه قدر ناقدان از صاحبان اثر فاصله بیشتری داشته باشند این سرمایه می‌سوزد. هرقدر بدگمانی در جامعه آموزش و پرورش افزایش یابد همه از جهت روحی و روانی معذب می‌شویم.

وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تطهیر روسیه در کتب درسی گفت: این نوشته که منتشر شد به این معنی بود که گویی یک عده اینجا نشسته اند و مطالب مربوط به روسیه را در یکی از درس‌های پیرامون رشادت‌های عباس میرزا در جنگ با روسیه پایه یازدهم را حذف کرده اند و دارند روسیه را تطهیر می‌کنند.

وی افزود: این را که شنیدم ابتدا متعحب شدیم که اگر کارشناسی اینگونه باشد جایش دیگر اینجا نیست و کارشناس نیست. اما کتاب را بررسی کردیم و کارشناس را فراخواندیم و مشخص شد که کارشناسان برای کم شدم حجم کتب درسی عباراتی را از دروس مختلف کم کرده اند تا کتاب چند صفحه‌ای حجمش کم شود. از این درس هم عباراتی حذف شده بود که هیچ ربطی به تطهیر روسیه نداشت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها