انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 25719
15:13

با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران صورت گرفت؛ راه اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران

با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مازندران سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران راه اندازی شد.

«علیرضا سعدی پور» با اعلام این خبر افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم در خانه ماندن دانش‌آموزان، برای آنکه دانش‌آموزان عزیز از درس و تحصیل عقب نمانند  با همکاری روابط عمومی و واحد فناوری اطلاعات آموزش وپرورش مازندران سامانه جامع محتوای الکترونیکی مدارس مازندران راه اندازی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش تصریح کرد: تصمیم بر این شد که از فرصت فضای مجازی استفاده شود. از این رو سایتی طراحی شد که در این سایت محتواهای الکترونیکی در تمامی مقاطع بارگزاری شده و این محتواهای تولید شده توسط معلمان استان مازندران است.

وی با بیان اینکه تأکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش نیز بر این موضوع است که از فضای مجازی به نحو شایسته‌ای در این شرایط بهره‌گیری شود، تصریح کرد: با توجه به قوانین موجود کشور در زمینه منع فعالیت در پیام‌رسان های خارجی، تصمیم گرفتیم سامانه‌ای در استان مازندران طراحی و راه‌اندازی کنیم تا محتواهای آموزشی در آن برای همگان قابل دسترس باشد.

این مسئول به شرایط دسترسی و امکانات موجود در این سامانه اشاره کرده و گفت: این سامانه قابلیت بارگذاری فایل‌های تصویری، صوتی، و مکتوب از تولید محتواهای آموزشی را داشته و دانش‌آموزان می‌توانند با ورود به این سامانه در تمامی مقاطع تحصیلی از دروس بارگذاری شده استفاده کنند.

سعدی پور با اشاره به فراخوان "آموزش در خانه" که توسط اداره‌کل آموزش و پرورش منتشر شد، خاطرنشان کرد: طی این فراخوان از تمامی معلمان درخواست شد محتواهای آموزشی تولید شده خود را برای ما ارسال دارند که تا این لحظه محتواهای بسیاری دریافت کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: محتواهای آموزشی در دو بخش ابتدایی و متوسطه با نظارت گروه‌های آموزشی بررسی شده و محتواهایی که توسط گروه‌های آموزشی تأیید شده باشد در این سامانه قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است راه دسترسی به این سامانه از طریق ورود به سامانه اداره کل آموزش و پرورش مازندران Mazand.medu.ir است که از طریق یکی از پیوندهای ستون سمت چپ سایت می توان به این سامانه تولید محتوای الکترونیکی دسترسی پیدا کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها