انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 285
11:20

حضور در جبهه شرط ازدواج معلم شهید

نسخه مناسب چاپ

'اصغر فروتنی' در سال 1333 در خوی به دنیا آمد و شخصیت معنوی او در خانواده ای محروم و رنج کشیده شکل گرفت.مخالفت این جوان انقلابی با رژیم ستمشاهی از نهاد مدرسه آغاز شد و جزء کسانی بود که در خوی به مبارزه مسلحانه بر علیه رژیم پهلوی دست می زد.این شهید والامقام در جریان فرار از پادگان ها در بحبوحه انقلاب اسلامی دستگیر می شود و ماموران شاه او را به شدت شکنجه می کنند تا اعتراف بگیرند.به گفته خودش وقتی آتش سیگار را به پشتش می چسباندند، طعم و بوی بهشت را می چشید و آه بر دلشان می گذاشت و هرگز لب به سخن باز نکرد.
پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، شهید فروتنی با لیبرال ها و منافقین درگیر می شد و در مقابل آنها کوتاه نمی آمد و در این بین، شبی تعدادی از منافقین با بمب دستی قصد ترور او را داشتند که موفق نشده و از محل فرار کرده بودند.در سال ابتدایی جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران، شهید فروتنی به اتفاق همرزمان خود، شهیدان حجاب دوست و وثیق، چهار ماه درجبهه پیرانشهر کمرهمت به دفاع ازکشورش بست.با اینکه یک سال بعد از این اعزام در سال 60 ازدواج می کرد، شرط اعزام به جبهه را در مراسم عروسی به همسرش اعلام کرد که بقای این زندگی به مصالح انقلاب و کشورم وابسته است.این شهید والامقام در مراسم عروسی به همسرش گفته بود که مهر و عاطفه من به زندگی، ریشه در باورهای دینی ام دارد. با ندای جهاد، از زندگی وداع خواهم گفت. چه بهتر که این شرط را هم خانواده شما به من عطا کند.در یکی از اعزام ها نیز مدیر مدرسه موافقت نمی کرد تا اصغر به جبهه اعزام شود. او به قول خودش، چشم به هم زدنی استعفایش را به مدرسه داده بود و به جبهه اعزام شده بود.شهید فروتنی، آر پی جی زن غیور و دقیقی بود. رشادت های این شهید بزرگوار در آزادسازی خرمشهر زینت خاطره ها شده و همگان از نشاط دلاورانه اصغر به نیکی یاد می کنند.
او همیشه می گفت:' افتخارم این خواهد بود که کربلایی باشم!'
شهید اصغر فروتنی در روز یازدهم اردیبهشت سال 1361 به عشق کربلا سوخت و از میان نخل های سوخته خرمشهر، عرش را برای خود برگزید و در کاروان حسینی نام خود را به ثبت رسانید.
بخشی از وصیت نامه شهید اصغر فروتنی:
پدر و مادر گرامی ام، برادر و خواهران خوب و با ایمانم، همسر خوب و مهربان، مؤمن و باوفایم، بستگان، دوستان و برادران دینی ام! سلام بر همه شما عزیزان.
سلام بر همه شما انقلابیون اسلام. امیدوارم در زندگی دو جهان فانی و باقی، پیروز و سربلند باشید.
اینجانب اصغر فروتنی، بنده گنهکار خداوند، بدین وسیله وصیتنامه خود را تقریر می نمایم. من با اراده خود و کمک خدای شهیدپرور و با اجازه شرعی همسر و خانواده به کمک اسلام و راه خمینی بت شکن که ادامه راه حسین(ع) است، شتافتم تا دینم را ادا کنم. اگر شهید شدم، راه سرور شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را رفته ام که زهی سعادت و اگر پیروز برگشتم، جای سربلندی و افتخار است.
همسر مهربان! اگر فرزندی داشتیم، او را خوب و اسلامی تربیت کن، طوری که خدا خواسته است و سرباز امام زمان (عج) بار بیاور و کاری کن که بعد از من دلتنگ و ملول نباشد که زندگی دنیا بسیار زودگذر است و من در جهان باقی منتظر تو خواهم بود.
همه عزیزانم را به کمک اسلام و خمینی بت شکن، نایب امام زمان (عج) مجتهد اعلم، رهبر انقلاب اسلامی و کوبنده ستمگران شرق و غرب و به کارهای نیک فرا می خوانم.
از شهادت نترسید و از سرور شهیدان حسین (ع) یاد بگیرید که چگونه در راه خدا از جان و مال و کسان خود گذشت. از زینب (س) یاد بگیرد که چطور انقلاب و پیام حسین (ع) را تداوم بخشید و به گوش جهانیان رسانید.
ریشه ظالمان را برکنید که مولای متقیان علی (ع) سفارش فرموده اند که 'للظالم خصماً و للمظلوم عونا'.

"وبلاگ معلم تحول آفرین"

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها