انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 313
08:21
حسینی :

تهاجم فرهنگی هجوم ناگهانی دشمن برا ی تصرف افکار و آرای مردم است

مدرس دانشگاه تربیت معلم سنندج گفت :تهاجم فرهنگی هجوم ناگهانی دشمن به منظور تصرف افکار و آرای مردم است.

به گزارش سایت سازمان بسیج فرهنگیان محمد حسینی در مراسم ضیافت افطار فرماندهان حوزه و پایگاههای مقاومت بسیج دهگلان و خانواده آنها که در کانون شهید مطهری دهگلان برگزار شد، اظهار داشت: تهاجم فرهنگی دشمنان به قصد دستیابی به منابع تحت سلطه مسلمانان است که برای رسیدن به مصود خود حمله را آغاز کرده است.

وی بیان کرد: تهاجم دشمن دارای ابعاد مختلف است و با شکل های خاصی طراحی شده که در تمام زمینه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به کار برده می شود.

مدرس دانشگاه بیان کرد: تهاجم فرهنگی یعنی دشمن ابزارهای غیر نظامی و غیر اقتصادی و غیر سیاسی را به کار می گیرد تا افکار و آرای مردم را برای پذیرش هجوم ناگهانی یا نفوذ تدریجی به منظور تصرف و تملّک منابع مادی و معنوی آنان ببرد.

حسینی عوامل اصلی دین گریزی جوانان را ناسازگاری میان قول و عمل مبلغین معرفی کرد و گفت: عواملی از جمله غفلت، جهل و عدم تفکر جوانان درباره دین هم تأثیر اساسی و فراوانی در این فرایند دارد.

حسینی اظهار داشت: دین گریزی و گرایش جوانان به فرهنگ غرب همواره دغدغه هایی را برای رهبران دینی، دین داران و خانواده های متدین به وجود آورده و تهدیدی برای نسل جوان محسوب می شود.

وی به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند من به لحاظ اقتصادی و سیاسی هیچگونه دغدغه ای ندارم و تنها دغدغه من از لحاظ فرهنگی بوده و گاهی نیمه های شب از خواب بیدار شده و به درگاه خداوند تضرع میکنم اشاره کرد.

وی در ادامه گفت: وظیفه همه ماست که جوانان را در این زمینه آگاه و روشن نماییم و نگذاریم در دام فرهگ های محجور غربی گرفتار شده و فرهنگ اصیل اسلامی را بازیچه هوی و هوس قرار دهند.

حسینی افزود: نوجوان و جوانی که در یک خانواده نابسامان و محیطی آمیخته با اختلافات خانوادگی پرورش یافته، به سختی در مدرسه قابل تربیت خواهد بود و اگر والدین بیش از آنچه که به نیازهای مادی فرزندانشان اهمیت می دهند به جنبه های روحی آنان می پرداختند، مشکلات کمتری به بار می آمد و بزهکاری ها کاهش می یافت چرا که بیشتر کودکان بزهکار از عدم حاکمیت عاطفه در روابط خانوادگی و کمبود محبت گلایه داشته و رنج می برند.

حسینی گفت: تا سال 73تنها 3 شبکه ماهواره فارسی زبان وجود داشت و از سال 73 تا87هفت شبکه و از سال 87 تا91 (125)شبکه و امروز 170 شبکه فارسی زبان آموزش غیر فرهنگی میدهند که در فراموشی فرهنگ جوانان ما تاثیر زیادی دارد.

وی در ادامه گفت: اگر والدین به تربیت اخلاقی بچه ها فکر نکنند و اهمیت ندهند بعدها دچار آسیب سخت و جبران ناپذیر می شوند که نتایج ان در وجه جوانان هویدا می شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها