انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 323
21:18
سردار اثباتی :

محیط فضای مجازی محیط تعامل برای تمدن سازی انقلاب اسلامی است

نیروهای بسیجی می توانند با شناختن فرصت ها وتهدید ها و تعامل سازنده در فضای مجازی تمدن سازی انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کنند.
نسخه مناسب چاپ

بهروز اثباتی مسئول قرارگاه فضای مجازی و جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه یازدهمین دوره توامندسازی مدیران بسیج فرهنگیان سراسر کشور در گفتگو با خبرنگار سایت سازمان بسیج فرهنگیان گفت: فضای مجازی به واسطه جوهره فرهنگی اش، ترکیبی از تهدیدها و فرصت ها است ، باید ضمن رعایت شناختن تهدیدها و این فرصتها معارف انقلاب اسلامی و دین را از همین طریق به جامعه مخاطب در بخش بین المللی و گستره ملی فعالیت دارند آشنا کنیم .

وی گفت : تسخیر فضای مجازی تعبیر شایسته ای نیست بلکه این فضا یک فضای تعاملی است بسیج می تواند تعامل کند تا بهترین حرف ها را که حکم انقلاب اسلامی است به جهان نشان بدهد.
همچنین در حوزه فضای مجازی، بر اساس منویات مقام معظم رهبری، رویکرد تمدن سازی انقلاب اسلامی در اولویت برنامه های کشور قرار گرفته است. بنده معتقدم این محیط بهترین فرصت برای ایجاد تمدن اسلامی است و بسیجیان بهترین کسانی هستند که این تمدن را می توانند بسازند.
اثباتی با بیان اینکه رصد شبکه های ماهواره ای جز برنامه ستاد کل نیروهای مسلح نیست تصریح کرد : این وظیفه در حوزه ستاد کل نیروهای مسلح نیست و برنامه ماهواره وظیفه دیگر ارگان های رسمی کشور است.
مسئول قرارگاه فضای مجازی و جنگ نرم ستاد کل نیروهای مسلح درخصوص حضور نیروهای بسیجی در حوزه فضای گفت : از نظر ما نیروهای بسیجی به غیر از فرماندهانشان لایه ای از توده های مردم محسوب می شوند ؛ حق دسترسی آزاد به فضای مجازی را دارند و هیچ محدودیتی برای حضور بسیجیان در فضای مجازی نداریم اما یک عقیده داریم چون نیروی بسیجی یک نیروی نخبه است و فضای مجازی را می شناسد این حضور باید یک حضور موثر و آگاهانه باشد.

وی اظهار داشت : سازمان بسیج در سطح ستاد و در رده های خود فعالیت هایی از قبیل اینترانت ، نرم افزارهای عملیاتی ، ایجاد محیط آموزشی ، تولیدات چند رسانه ای ، بازی های رایانه های و .... برای گرفتن بازخورد بهتر در رده های مختلف دارد و محیط مجازی بسیج فعال ترین محیط در عرصه فضای مجازی کشور است.

اثباتی ادامه داد : در حوزه فضای مجازی فرهنگ سازی، اصلی ترین وظیفه ما است وقتی می گوییم فرصت و تهدید ما با فضای جنگ مقایسه کنیم و باید از همه امکانات استفاده نموده و ابتدا فرهنگ سازی نماییم و بعد از آن آگاه سازی مخاطب و ایجاد انسجام داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: در نهایت این محیط باید تبدیل به محیطی پویا برای نشرمعارف انقلاب اسلامی به مخاطبین گردد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها