انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 350
14:26
مسئول بسیج فرهنگیان استان فارس :

مدرسه روایت گری تاسیس می شود

مدرسه روایت گری با هدف ترویج فرهنگ ایثار وشهادت با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و همکاری سازمان بسیج فرهنگیان استان فارس در سطح استان فارس در سال تحصیلی جدید تاسیس می شود .

حمید حسن زاده مسئول بسیج فرهنگیان استان فارس در گفتگو با خبرنگار سایت سازمان بسیج فرهنگیان گفت : در حال حاضر اساسنامه مدرسه روایت گری تدوین شده است و تا با ایجاد بستری مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای نسل چهارم و پنجم فراهم شود.
در این بین در اختیار گرفتن صحنه های آموزشی و پرورشی به عنوان اولین رسانه در جوامع انسانی، فرصتی است که مدیران فرهنگی از آن غفلت ننموده و تلاش می نمایند تا این انرژی های بالقوه را به فعلیت برسانند.

مسئول بسیج فرهنگیان استان فارس ادامه داد: انتظار آن است که دانش آموزانی که در این مدارس مشغول به تحصیل شوند (خروجی نظام آموزشی ) افرادی باشند که با فعلیت بخشیدن به استعداد های بالقوه و فطری خود به عنوان منابع انسانی مطمئن بر مبنای تعقل ، اندیشه ورزی ، مهر ورزی و سلامت معنوی می کوشند تا پیام های هشت سال دفاع مقدس به نسل های بعدی با روشهای به روز بر اساس نیاز امروز جوانان و نوجوانان، برسانند.
وی جامعه هدف این طرح را تربیت دانش آموزان مقطع دبیرستان تعیین کرد و ادامه داد : این دانش آموزان در مدرسه روایت گری تربیت شده؛ دروس عمومی خود را گذرانده و در دروس تخصصی در اختیار متولی طرح "بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس " قرار خواهند گرفت.
همچنین شروع و پایان سال تحصیلی در مدارس روایتگری مطابق تقویم اجرایی رسمی در آموزش و پروش می باشد . در ادامه مدارس راوی گری در دو شکل دولتی و غیر انتفاعی بر اساس آیین نامه های مصوب کمیته مشترک آموزش و پرورش و سازمان بسیج اجرا و اداره می شوند .
حسن زاده در مورد آینده مدرسه روایت گری اظهار داشت : فارغ التحصیلان این مدرسه در یادمان های دفاع مقدس حضور و به روایت گری می پردازند و هیات امنای این مدارس از نمایندگان ارگان های فرهنگی استانی تشکیل شده است .
وی خاطر نشان کرد : امید است با تاسیس این نوع مدارس در سطح استان ، تاسیس این مدارس به بقیه استان ها نیز منتقل شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها