انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 383
19:12
حاجی بابایی :

معلم باید جایگاه خود را شناخته و آسایش خاطر داشته باشد

اجرای برنامه های هدفمند ، علمی سازی محیط آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان باعث می شود معلم در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

حمید رضا حاجی بابایی وزیر اسبق آموزش و پرورش در حاشیه چهارمین کنگره تربیت اسلامی به خبرنگار سایت سازمان بسیج فرهنگیان گقت : سند تحول نیازمند برنامه ریزی دقیق است باید به سمتی پیش رویم که معلمان به راحتی جابجا نشوند.
همچنین سیاست های آموزشی به سمت دانشگاه فرهنگیان باید سوق داده شده و دانشجوی فارغ التحصیل فرهنگی افزایش پیدا کند .
وی افزود : تا مدتی که دانشگاه فرهنگیان خروجی پیدا کند وزارت آموزش و پرورش باید افرادی را به صورت آزمون استخدام کرده ؛ در دوره ابتدایی حضور داشته و با جابجایی هایی که در دوره متوسطه و اول و دوم انجام می پذیرد دبیران را در همان مقطع نگه داریم تا تراکم کم شود .
حاجی بابایی ادامه داد : سند تحول آموزش و پرورش عملیاتی شده و با سرعت کم در حال پیش روی است ؛ مسولان باید به این برنامه شتاب بیشتری بدهند تا کم و کاستی ها از برطرف شود .

وی اظهار داشت : معلم باید جایگاه خود را پیدا کند تا هم بهره وری ، کیفت بخشی داشته باشد تا آموزش ها به نحو احسن انجام دهد همچنین ما باید راهکارهایی که در جهت رفاه قشر فرهنگی است را از مجاری مختلف دنبال کنیم .

وی خاطرنشان کرد : مقام معظم رهبری فرمودند که کتاب هم اگر اشکال داشته باشد و معلم بتواند آن را خوب درس دهد بقیه مشکلات حل می شود .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها