انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 494
10:26

وصیت آقامعلم به دانش آموزان

در بخشی از وصیت‌نامه شهید علوی آمده است: شما ای محصلین و دانش‌آموزان عزیز، اگر در سنگر مدرسه باشید و درس نخوانید، خیانت بزرگی به خون شهیدان کرده‌اید و امیدوارم که ادامه دهنده راه شهیدان باشید.
نسخه مناسب چاپ

شهید سید رحمان علوی در سال 1340 شمسی در روستای قلعه سر چهاردانگه از توابع استان مازندران به دنیا آمد؛ از سنین نوجوانی در جلسات مذهبی و مراسم عزاداری اهل بیت عصمت و طهارت(ع) فعالانه شرکت می‌کرد؛ اوقات فراغتش را کتاب خواندن، دیدار از خانواده‌های معظم شهدا ، اسراء، مفقودین و جانبازان و گوش دادن به نوارهای درس و سخنرانی خصوصا سخنرانی‌های استاد شهید مرتضی مطهری و تلاوت قرآن و خواندن دعا تشکیل می‌داد.

شهید علوی مدت‌ها در نهضت سواد‌آموزی همکاری می‌کرد و در دور افتاده‌ترین روستاها به یاری محرومین و تدریس آنها مشغول بود. در کنکور تربیت معلم شرکت و پذیرفته شد و پس از موفقیت در طی دوره فوق دیپلم مجددا در یکی از روستاهای هزار جریب به نام سوچلما مشغول تدریس شد.

وی نزدیک به 2 سال در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و سرانجام در 14 اسفند ماه سال 1360 در شلمچه به مقام شامخ شهادت نایل شد.

بخشی از وصیت‌نامه شهید:

خداوندا تو خود می‌دانی که شهادت یک امر اتفاقی نیست بلکه از روی اعتقاد و ایمان قلبی است و شهادت منتهای مراد عاشقان خداست. خداوندا تو خود می‌دانی که من مرگ در بستر را مردار و مرگ جز شهادت، برایم جانگداز است.

خداوندا می‌خواهم به درگاهت و ساحت مقدست پرواز کنم ولی سنگینی بار گناه و معصیت، قلب و بال‌های مرا شکسته است و پشتم را خمیده کرده و تاب پرواز را از من ربوده و مانع می‌شود.

از خواهرانم می‌خواهم که صبر زینبی پیشه کنند و راهم را ادامه دهند و برادران عزیزم، ادامه دهنده راه ما خواهند بود و در برابر هر قطره خون شهید مسئولیت شما سنگین‌تر می‌شود و این را بدانید که این تعهد برای شما از هر قشر دیگر جامعه بیشتر است.

و شما ای محصلین و دانش‌آموزان عزیز، باید بدانید چشم امید این ملت مسلمان شمایید، امروز ما بیشتر از هر روز به متخصصین متعهد و مسلمان احتیاج داریم و شما هستید که باید درس‌ها را ادامه داده تا محتاج دیگران نباشیم و اگر در سنگر مدرسه باشید و درس نخوانید خیانت بزرگی به خون شهیدان کرده‌اید و امیدوارم که ادامه دهنده راه شهیدان باشید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها