انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 501
09:03

نگاه ویژه آموزش و پرورش به ادامه تحصیل فرهنگیان

ضرورت ارتقای سطح علمی معلمان موجب شده تا از سوی آموزش و پرورش مجوزهایی برای بهود این روند ایجاد شود.

به گزارش سایت سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان علیرضا جدایی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش درخصوص وضعیت ادامه تحصیل فرهنگیان گفت: در تاریخ 94/6/17 بخشنامه ای مبنی بر ادامه تحصیل کارکنان دولت ابلاغ شد و در این راستا مقرر شده تا کارکنان بعد از استخدام فقط می‌توانند تا یک مدرک تحصیلی بالاتر را داشته باشند.

وی در ادامه افزود: این بخشنامه با نارضایتی برخی فرهنگیان همراه بوده است اما لازم به ذکر است که این بخشنامه صرفا برای فرهنگیان نمی‌باشد و تمامی کارکنان دولت را شامل می‌شود و با استناد به بند 70 قانون مدیریت خدمات کشوری صادر شده است.

جدایی خاطر نشان کرد: با توجه به این قانون و براساس بخشنامه‌ آثار اعمال مدارک تحصیلی اخذ شده نسبت به مدارک تحصیلی ارائه شده در بدو استخدام کارکنان رسمی و پیمانی و بالاتر در طرح طبقه‌بندی مشاغل قابل احتساب است.

وی با بیان اینکه سازمان‌ها در صورت نیاز به بیش از یک مرتبه ارتقای تحصیلی برای کارکنان خود ملزم به کسب مجوز از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی هستند؛ تصریح کرد: در خصوص تحصیل فرهنگیان و توجه به بحث ادامه تحصیل، وزارت آموزش و پرورش در تلاش است تا مجوزهای لازم را برای تسهیل در این امر برای فرهنگیان فراهم نماید.

جدایی در پایان با اشاره به ضرورت تحصیل در معلمان گفت: برای افرادی که قبل از این بخشنامه برای ادامه تحصیل اقدام کردند و یا در حال تحصیل می باشند با ادامه تحصیل آنان فارغ از ممنوعیت بیش از یک مقطع بالاتر موافقت به عمل می‌آید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها