انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 512
13:02

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام همدانی

بسم رب الشهداء

در آستانه ماه محرم، سردار مدافع حرم با پیوستن به یاران شهیدش به آروزی خود رسید. سردار حاج حسین همدانی که در مدرسه عاشورا آموخته بود حق و باطل را از ظاهرش نمی شود شناخت، می دانست که یزیدیان در هر زمان، تمام هَمّ خود را برای هَدم دین خدا صرف می کنند و به کمتر از آن راضی نمی شوند. بی شک «تاریخ معلّم انسانهاست» و اتفاقات جهان اسلام و جنگهای عراق و سوریه و یمن و ...، و برخی مذاکرات و تعاملات امروزی، نسخه بدل وقایع صدر اسلام است و اثبات می کند همچنان که یهودیان عنود در آن زمان با نفوذ به صف مسلمین، مسلمان اموی و یزیدی پرورش دادند تا به هدف نابودی اسلام حقیقی برسند؛ در زمان ما هم، صهیونیسم جهانی با روشهای امروزی کمر همّت به ایجاد اختلاف و دوگانگی در جهان اسلام و ایران اسلامی بسته و از راه جنگهای نیابتی و به ویژه با نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی قصد هَدم اسلام ناب محمدی را دارد و تنها شاخصی که رزمندگان و شهدای ما را به راه درست رهنمون شده و می شود «ولایت» است و هر شاخصه دیگری غیر از آن احتمال ظاهرسازی دارد حتی اگر اقامه نماز، ادعای پیروی پیامبر و عزاداری سیدالشهداء باشد.
امروز که صدای آمدن محرم و بانگ رسای امّت انقلابی ما در استقبال از حاج حسین همدانی توأمان در فضا پیچیده است باید به گوش جان بشنویم پیام شهیدان را که به ما درس می دهند: توسل به امام حسینعلیه السلام اگر همانند شهدا و اسرای کربلا، ما را به مبارزه با ظالمان و سلطه گران و دشمنان دین خدا تهییج نکند و کاخ ظالمان را نلرزاند و مظلومان را امیدوار نکند هیچ فایده ای ندارد؛ ارزش مُحرَّم، به خروش بر مستکبران و قطع پیوند با فتنه گران و اقامه اسلام ناب است، نمی شود همزمان دم از اسلام و ولایت زد و درعین حال، نفوذ دشمن را به جامعه و اجتماع مسلمانان تسهیل کرد.
راه شهیدان از کربلا تا ایران و تا سوریه چیزی جز «وفاداری و تبعیت از ولایت» نیست. به قول آن شهید عزیز کربلای پنج:«ولایت فقیه مؤیِّد نمی خواهد، مقلِّد می خواهد». برگزاری مراسم و دادن پیام تبریک و تسلیت و ... برای شهادت شهید همدانی، تنها بخش ناچیزی از وظیفه ما در قبال شهداست؛ اصل وظیفه، شناخت و ادامه راه او و برافراشته داشتن پرچم شهیدان است. باید به عهدی که با خدای شهیدان بستیم پای بند باشیم، با تکیه بر مبانی قرآن و اهل بیت علیهم السلام و از نظرگاه عاشورایی شهیدان، حوادث و تحولات جهانی و ملّی را بشناسیم و موضع بگیریم و چونان شهیدان بر راه امام حسین علیه السلام استوار باشیم.
اگر چون شهیدان، به سلاح«آه» عاشقانه به درگاه الهی مجهز باشیم، نه تنها از «آهن» یزیدیان نمی هراسیم، بلکه عباس وار امان نامه ی کفر را پس می فرستیم و در وفای به اماممان، جسم و جان و مال و آبرو را به پایش فدا می کنیم تا اسلام بماند. إن کان دین محمد لم یستقم الّا بقتلی فیا سیوف خذینی.
سازمان بسیج فرهنگیان شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام را به حضرت ولی عصر ارواحنا فداه، امام خامنه ای عزیز، امت اسلام، رزمندگان جبهه مقاومت و مردم و رزمندگان شریف استان همدان و خانواده معظم شهید تبریک و تسلیت می گوید.
سازمان بسیج فرهنگیان
18 مهر 1394

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها