انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 585
09:06

توجه ویژه آقامعلم به «نماز اول وقت» و «نماز شب»

اعظم مومنی فراهانی همسر شهید آقاگلی مرزیجران می‌گوید: شهید آقاگلی عاشق نماز اول وقت و نماز شب بود و در رفتارهایش همیشه متواضع، بردبار و خوش‌اخلاق بود.

شهید عباسعلی آقا گلی مرزیجران هشتم فروردین ۱۳۳۹ در روستای مرزیجران از توابع استان مرکزی متولد شد؛ وی دوره ابتدایی را با موفقیت در روستای محل زندگی گذراند و برای ورود به دوره راهنمایی به شهر اراک رفت.

شهید آقاگلی پس از اخذ مدرک دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک، شغل معلمی را انتخاب کرد و در روستاها به تدریس پرداخت تا اینکه مهرماه سال 61 به عنوان مسئول امور تربیتی آموزش و پرورش فراهان منصوب شد.

وی در دوران دفاع مقدس به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و پس از حضور در چند علمیات، در منطقه پنجوین عراق در عملیات والفجر 4 در حالی که تیربارچی بود با اصابت ترکش به سینه و سرش به مقام رفیع شهادت نائل شد.

اعظم مومنی فراهانی همسر شهید آقاگلی مرزیجران می‌گوید: شهید عباسعلی، فردی متواضع، بردبار، خوش اخلاق، خوش رفتار و با گذشت از نظر همه اقوام و آشنایان بود و به همه احترام می گذاشت.

وی با بیان اینکه شهید آقاگلی عاشق نماز اول وقت و نماز شب بود، ادامه می‌دهد: در یکی از نامه‌هایی که از جبهه فرستاده بود اینطور نوشته بود «شبی در سنگر که کنار نمازخانه بود، نشسته بودم و خوابم نمی‌برد؛ از صدای ناله‌ای به طرف نمازخانه رفتم. دیدم جوانی چنان به درگاه خدا ناله می‌کند که گویی خدا را می‌بیند، همان شب به خدا التماس کردم که لذت نماز شب را به من عنایت‌ کند».

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها