انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 588
09:58

تحصیل 280 هزار دانش‌آموز در مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید

مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی جاری، حدود 280 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس شاهد مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش سایت سازمان بسیج فرهنگیان به نقل از خبرگزاری فارس محمدحسین کفراشی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ، اظهار داشت: امسال حدود 280 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس شاهد مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه سیستم ثبت‌نام مدارس شاهد اینترنتی شد، برای اولین بار بیشترین ایثارگر را در مجموعه مدارس شاهد داشتیم و میانگین ورودی اول ابتدایی و پایه هفتم، قریب به 70 درصد از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران شده است که نسبت به سال‌های گذشته قابل مقایسه نیست.

کفراشی با بیان اینکه تقریباً امسال 15 هزار نفر نسبت به سال گذشته، دانش‌آموزان بیشتری از خانواده ایثارگری در مدارس شاهد ثبت‌نام شده‌اند، یادآور شد: در سال‌های گذشته به جای آن ۱۵ هزار نفر، دانش‌آموزانی در مدارس شاهد حضور داشتند که ایثارگر نبودند اما امسال به جای آنها، افراد جامعه هدف یعنی ایثارگران به مدارس شاهد آمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: حُسن این اقدام، این بوده است که هم آمار ایثارگران در مدارس شاهد افزایش پیدا کرد و نیز هیچ خانواده ایثارگری نداشتیم که دوست داشته باشد فرزندش در مدارس شاهد ثبت‌نام کند و کسی مانع ثبت‌نام شده باشد؛ چرا که وقتی آنها از طریق سیستم ثبت‌نام می‌کردند، سیستم خود به خود آنها را ثبت‌نام قطعی اعلام می‌کرد و هر خانواده ایثارگری که ثبت‌نام سیستمی کرده باشد، در مدارس شاهد پذیرفته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها