انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 617
11:25
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) درجمع فرهنگیان بسیجی خراسان جنوبي :

باید قدر دان ولایت، نظام اسلامی و بسیج در جامعه باشیم

سید هاشم غیاثی در جمع فرهنگیان بسیجی با بیان اینکه امام خامنه ای (حفظه الله) در محضر اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر، حوزه مسوولان را مهم ترین حوزه در این خصوص یاد کردند و گفتند" اگر آمر باشیم فرهنگ سازی نیز صورت می‌گیرد"

به گزارش سایت سازمان بسيج فرهنگيان ، سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام در جمع فرهنگیان بسیجی با بیان اینکه امام خامنه ای (حفظه الله) در حضور اعضای ستاد امربه معروف و نهی از منکر، حوزه این مسولیت را مهم ترین حوزه یاد کردند و گفتند" اگر آمر باشیم فرهنگ سازی نیز صورت می‌گیرد".
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام با بیان اینکه مسوولان نقش مستقیم در حوزه امربه معروف و نهی از منکر دارند، تاکید کرد: در استان ها و شهرستان‌ها امام جمعه ها ریاست این ستاد را برعهده دارند و ادارت فرهنگی نیز مسئولیت و حکم دارند و باید در این راستا اقدام کنند.
وی خطاب به معلمان متذکر شد: فرهنگیان باید آمر به معروف باشند تا نسل آینده با ارزش های انقلابی تربیت شوند و هم در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد.
غیاثی با تاکید بر اینکه هرکس در هر حوزه ای باید اراده برخورد با منکرات را داشته باشد، اضافه کرد: نباید بگذاریم فرصت‌ها به تهدید منجر شود چراکه اگر معروفات گسترده شود، منکرات حذف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ایرانی‌ها بدترین استفاده را از شبکه‌های اجتماعی اسرائیلی ایرانی ها هستند، متذکرشد: ایرانی ها حدود 10درصد استفاده کنندگان این شبکه ها هستند ولی خودشان و کشوراهیی مانند هند، امریکا و فرانسه کمترین استفاده کنندگان از این شبکه ها می باشند
فرمانده سپاه استان افزود: در جنگ سخت، باتوجه به رشادت‌های رزمندگان در دفاع مقدس و ظرف 36 سال عمر انقلاب اسلامی، دیگر تقابلی با ما وجود ندارد ولی سنگر اصلی ما در جنگ نرم، ایمان، ارزش‌ها و ارکان اصولی انقلاب اسلامی است.
وی بر اینکه امروز دشمن، خاکریزهای جنگ را برداشته و در پیاده‌رو‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها گذاشته است، متذکرشد: دشمن با برنامه‌ریزی حساب شده، روان جوانان را مورد حمله قرار می‌‌دهد چراکه امروز در فضای جنگ نرم، شرایط خیلی تهدیدآمیز است.
وی گفت : 60 درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهند ؛ اگر نتوانیم از جوانان مراقبت کنیم، این فرصت به تهدید تبدیل می‌شود چراکه دشمن با برنامه‌ریزی وارد شده است.
غیاثی با اشاره به اینکه شهید مطهری اشراف کاملی به فلسفه مغرب‌زمین داشت اما مانند افرادی که اکنون نگاه نژادگونه به غرب دارند، هیچ‌گاه متأثر از آن‌ها نشد، افزود: هر معلم اگر دغدغه دین دارد و می‌خواهد پاسخگوی نسل‌های آینده در شبهات دین باشد، باید کتاب‌های شهید مطهری را مطالعه کند و شهید مطهری زیرا اصالت دینی قوی داشت که باید از آن الگو بگیریم.
غیاثی گفت: ما باید قدردان ولایت، نظام اسلامی و نهادهای متعدد انقلاب مانند بسیج باشیم و از این امتیاز بایستی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: متأسفانه برخی از افراد فکر می کنند بسیج فقط برای روز حادثه است درحالی که بسیج در همه عرصه‌ها و زمان‌ها و در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کرده ومی‌کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) گفت: در آموزش و پرورش نیز باید بصیرت خود را افزایش دهیم چراکه مسوولیت میلیون‌ها دانش‌آموز در سراسر کشور را برعهده داریم و پلی برای نسل گذشته، حال و آینده است.
غیاثی نسبت به اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد و گفت غفلت نکنید.
فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) با بیان اینکه باید امر به معروف ونهی از منکر را از خودمان شروع کنیم، گفت: دشمن در اجرایی نکردن فریضه امر به معروف ونهی از منکر برنامه ریزی انجام داده است.
سید هاشم غياثي با تسلیت ایام محرم و صفر اظهارداشت: چهار حماسه ساز در کربلا میلاد آنها در ماه شعبان و شهادت آنها در محرم می باشد که در آن نیز حکمتی نهفته است، این گونه مناسبت ها فرصتی است که بتوانیم به زوایای آن پی ببریم و کسب معرفت کنیم.
غیاسی با اشاره به قانون امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: بسیجیان طرح تذکر لسانی در جامعه را انجام می دهند.
وی در مورد امر به معروف و نهی از منکر در مرکز شهر بیرجند اظهار کرد :اگر نگاهی بیندازیم شرایطی وجود دارد که در شان شهرهای مذهبی و فرهنگی بخصوص شهرهای خراسان جنوبی و بیرجند نیست و اگر امروز ما پیشگیری در این خصوص انجام ندهیم؛ فردا فراگیر خواهدشد.
غياثی گفت: نباید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت بود چراکه این فریضه الهی همانند نماز و زکات، واجب است.
وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر تاثیرات مثبتی در زندگی دارد و نباید نسبت به انجام امر به معروف و نهی از منکر غافل بود و این فریضه مانند نماز حقی دارد که باید ادا شود.
غیاثی خاطرنشان کرد: آثار ترک امر به معروف و نهی از منکر بسیار سخت است و اگر در جامعه ای انجام این فریضه ترک شود آن جامعه به سوی باطل خواهد رفت و همه باید در حد امکان و بضاعت خود این فریضه
انتهای پیام ///

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها