یکشنبه, 02/28/1399 - 11:57 admin-front2

حضور ۱۰ تا ۱۵ درصدی دانش آموزان‌ در روز اول بازگشایی مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: روز گذشته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان در سراسر کشور در مدارس حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در اولین نشست خبری خود بعد از شیوع کرونا با خبرنگاران، گفت: شرایط کرونا مجموعه بخش‌های اقتصادی فرهنگی آموزشی را متأثر کرد و با تعطیلی طولانی واحدهای آموزشی رو به رو بودیم و تلاش‌های متنوعی را به کار گرفتیم و مجموعه تدابیری که امکان پذیر بود به کار گرفته شد تا آموزش تعطیل نشود و تا پایان اردیبهشت مجموعه محتوای درسی ما از تلویزیون پخش می‌شود و بیش از ۲۷ میلیون بار محتوای دروس دانلود شده است. اما تلویزیون تعامل یکسویه است و برای انجام تکالیف و کنترل تکالیف ما سامانه شاد را راه اندازی کردیم و ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز به آن پیوستند.

وی ادامه داد: به انتهای سال تحصیلی نزدیک می‌شدیم و با توجه به اینکه ممکن بود کسانی به این آموزش‌ها دسترسی نداشتند ما توزیع بسته‌های یادگیری را داشتیم و در مناطق روستایی حتی زودتر آموزش‌های حضوری برگزار شد و در نهایت از دیروز مدارس سراسر کشور بازگشایی شد تا دانش آموزانی که نیاز به راهنمایی دارند در مدرسه حضور یابند.

به گفته وی بین ۹۵ تا صد در صد معلمان و دانش آموزان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد روز گذشته در مدرسه حضور داشتند و مدارس ضدعفونی شد و گزارشی که دیروز گرفتیم امید بخش است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره معلمان حق التدریس مدارس غیردولتی گفت: معلمان در مدارس غیردولتی تحت حمایت ما هستند و اگر تأخیری در پرداخت حقوق آنها باشد رسیدگی می‌شود. ما در ازای خدماتی که موسسین مدارس غیردولتی قرار است ارائه دهند خدماتی را در نظر گرفتیم و اگر حقوق پرسنل را پرداخت کنند از وام کم بهره می‌توانند بهره ببرند.

وی ادامه داد: کمتر از ۱۵ درصد مدارس ما غیردولتی است و قطعاً به خاطر این مدارس نبود که مدارس بازگشایی شدند.

وزیر آموزش و پرورش درباره زیرساخت‌های آموزش مجازی در کشور و هشدار پلیس فتا درباره حضور دانش آموزان در فضای مجازی توضیح داد: ما با بحرانی مواجه شدیم که مأموریت آموزش و پرورش در معرض خطر قرار گرفت. روش‌های بدون مناقشه نداریم. ما باید تلاش می‌کردیم برای مخاطرات این مساله. خانواده‌ها باید کمک کنند. شبکه شاد انحصاری برای آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی گفت: روش‌هایی که استفاده کردیم در کشورهای دیگر بهره برده می‌شود. ما این مأموریت را داشتیم به سمت آموزش‌های الکترونیکی برویم. طبیعی است جایگزین آموزش‌های حضوری نمی‌شود. پس از بازگشایی مدارس این ظرفیت‌های مکمل استفاده می‌شود. شبکه شاد گسترده‌تر از شبکه تعاملی سیناست و امکانات بیشتری دارد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری گفت: شرایط جدید مجموعه تعادل‌های موجود را با مشکل مواجه کرد. در بحث هدایت تحصیلی آزمون رغبت سنجی اخذ شده و مطابق سال‌های گذشته پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: درباره ثبت نام دانش آموزان ستاد ثبت نام تشکیل شده و راهنمایی‌ها و توصیه‌های لازم انجام شده است. معاون آموزش ابتدایی مسئول ثبت نام هستند.

به گفته وی هر مدرسه‌ای که دریافتی از اولیای دانش آموزان داشته بخشیش به خاطر خدمات آموزشی است و آن بخش‌هایی که برای فوق برنامه بوده باید برگردانده شود و تمام ادارات ما در سراسر کشور موظف هستند به ابهامات پاسخ دهند و همچنین هزینه در خصوص سرویس مدارس باید پولش برگردانده شود.

تکمیل می‌شود....

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)