شنبه, 03/03/1399 - 13:35 admin-front2

دومین مرحله از رزمایش کمک‌های مؤمنانه که به همّت سازمان بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی استان تهران، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ری، در دومین مرحله از رزمایش کمک‌های مؤمنانه که به همّت سازمان بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی استان تهران، اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و خیّران مدرسه‌ساز در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران برگزار شد، یک هزار بسته معیشتی به ارزش 300 هزار تومان و یکهزار کارت هدیه 200 هزار تومانی توزیع شد.
عباس مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در این رزمایش کمک مؤمنانه بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان تهران با اشاره به اینکه کمک به نیازمندان آموزش و پرورش با همراهی بسیج و سپاه صورت گرفته است اظهار داشت: در شرایط فعلی کمک به نیازمندان آموزش و پرورش با همّت و همراهی بسیج، سپاه و آموزش و پرورش انجام شده که در این میان از ظرفیت خیرین و مدارس غیردولتی نیز استفاده شده است.
وی افزود: اجرای رزمایش کمک مؤمنانه و قرار گرفتن در آستانه مناسبت‌های روز جهانی قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر یادآور پیام مشترک تبدیل تهدید به فرصت توسط ملت ایران است.
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به مشیت الهی در آزادسازی خرمشهر بیان کرد: زمانی که خرمشهر توسط نیروهای عراقی اشغال شده بود، هیچ‌ کس امیدی به آزادسازی آن نداشت، اما ملت ایران در برابر تمام قدرت‌های جهانی وارد عمل شد و 37 سال پیش در چنین روزهایی عملیات بیت‌المقدس شکل گرفت و ما با 150 گردان خرمشهر را آزاد کردیم که در واقع تبدیل به فرصت شد.
مطهری سپس با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس تصریح کرد: با تشکیل جبهه مقاومت در منطقه و جهان غده سرطانی رژیم غاصب صهیونیستی که تهدیدی برای منطقه و مسلمانان و جهان است به زودی از بین رفته و پرچم فلسطین در آن مملکت به اهتزاز درخواهد آمد که این نیز مصداق تبدیل تهدید به فرصت خواهد بود.
وی همچنین خاطرنشان کرد: وعده خداوند حق است و ما را یاری می‌کند، اما اینکه ما خدا را یاری کنیم به این معنی است که دین خدا را یاری کرده و خدمت به خلق خدا کنیم.

در ادامه هادی حفیظی مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان تهران با اشاره به این اقدام ارزنده در سطح آموزش و پرورش اظهار داشت: پس از شیوع کرونا در سطح کشور با همّت قرارگاه پدافند زیستی و سلامت سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در قالب گروه‌های دانش‌آموزی و بسیج فرهنگیان برای مقابله با این ویروس منحوس اقدامات مختلفی را شروع کردیم.
وی افزود: علاوه بر تولید و توزیع موادشوینده و بهداشتی، 200 هزار عدد ماسک بهداشتی و یک بار مصرف توسط این سازمان تولید و در مناطق محروم شهرستان‌های استان تهران توزیع شده است.
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان تهران در ادامه گفت: تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان در چندین مرحله به صورت منسجم اجرایی شده که نمونه آن توزیع 20 هزار بسته معیشتی در ایام ماه مبارک رمضان در بین خانواده‌های کم‌بضاعت است.
حفیظی با بیان اینکه در شب‌های قدر حدود 20 هزار بسته معیشتی توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان بسیجی در مناطق محروم استان تهران توزیع شد افزود: 2 میلیارد ریال وجه نقد به صورت هزار عدد کارت هدیه 200 هزار تومانی براساس شناسایی دانش‌آموزان نیازمندان بین خانواده‌های آن‌ها توزیع می‌شود.
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی و فرهنگیان استان تهران بیان کرد: استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و مردمی برای رفع مشکلات کشور بسیار موثر است و در این راستا گروه‌های جهادی زیادی برای مقابله با بیماری کرونا راه‌اندازی شده و اقدامات مختلفی از جمله ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها و مدارس انجام شده است.
کمک به نیازمندان جامعه از اقدامات تربیتی اموزش و پرورش است
همچنین در انتهای این مراسم محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینکه رزمایش کمک مؤمنانه از منظر عمومی اقدام بسیار قابل تأملی است اظهار داشت: از دیدگاه و منظر تعلیم و تربیت در رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه آنچه پشت صحنه چنین برنامه‌هایی رُخ می‌دهد، از اهمیّت بیشتری برخوردار است.
وی افزود: فعالیت افراد به منظور کمک به نیازمندان جامعه جزو اقدامات تربیتی محسوب می‌شود که
در نتیجه یک عمر تعلیم و تربیت صحیح عملیاتی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان تصریح کرد: رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه نمایشی از انسانیت است و در این راستا سپاه، بسیج، همکاران آموزش و پرورش و همچنین مؤسسان مدارس غیرانتفاعی همراه آموزش و پرورش در این امر مشارکت کرده و دل خانواده‌هایی را شاد کردند که در واقع این کار مشق بخشش و تمرین خوبی کردن است.
 

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)