چهارشنبه, 11/15/1399 - 15:59 mazyar

همسنگر شهید جمال‌الدینی: شهید جمال‌الدینی در اوج عملیات والفجر 3 به جبهه آمد/ شهید جمال‌الدینی در جبهه مبانی اعتقادی را به رزمنده‌ها آموزش می‌داد/ شهید جمال‌الدینی منویات امام خمینی (ره) را به منطقه آورد.

همسنگر شهید جمال‌الدینی گفت: شهید جمال‌الدینی مبانی اعتقادی و منویات حضرت امام(ره)، را به رزمندگان آموزش می‌داد و همچنان نقش معلمی خود را در جبهه حفظ کرده بود.

شهید جمال‌الدینی به عنوان شهید شاخص استان ایلام شناخته شده است. این شهید بزرگوار علاوه بر حضور در جبهه‌های مبارزه علیه باطل به عنوان معلم نیز خدمت کرده و در جبهه مشی معلمی خود را ادامه داد.


در همین رابطه حمید کریمی که از جمله همرزمان شهید جمال‌‎الدینی در دوران جنگ است، در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان کشور با اشاره به خاطرات مشترک خود با این شهید عالی‌مقام گفت: بنده آخرین همسنگر ایشان بودم و در یک سنگر باهم علیه باطل می‌جنگیدیم. در شب آخر ایشان نماز مغرب و عشا را به من اقتدا کرد و من هم نماز صبح را به ایشان اقتدا کردم.
وی افزود: این آخرین نمازی بود که باهم خواندیم. صبح هم بعد از اینکه عراقی‌ها پاتک زدند، در سنگر کنار هم بودیم، حتی قبل از شهادت باهم عکس گرفتیم که آن عکس‌های آخری بود. در حقیقت موارد مطرح شده مربوط به ساعات پایانی است که بنده و شهید جمال‌الدینی با هم گذراندیم. 


کریمی با اشاره به لحظه شهادت شهید جمال‌الدینی تصریح کرد: در جریان پاتک‌ها و حمله عراقی‌ها یک گلوله به سمت چپ بالای کلیه‌ ایشان اصابت کرد، البته شدت گلوله بالا نبود اما همان باعث شد که وی خونریزی داخلی کند. 

البته بلافاصله وی را به بیمارستان منتقل کردیم. البته در جریان انتقال وی به بیمارستان بنده نیز در اثر موج انفجار، مجروح و در بیمارستان بستری شدم. بعد از مرخصی از بیمارستان که قصد بازگشت به جبهه را کردم، گفتند تشییع جنازه شهید جمال‌الدینی است و آن لحظه متوجه شدم همان گلوله کار خودش را کرده است.


هم‌سنگر شهید جمال‌الدینی ضمن اشاره به سابقه این شهید در زمینه تدریس اظهار کرد: بنده از قدیم‌الایام با شهید جمال‌الدینی دوست بودم. وی معلم بود و قبل از انقلاب جهت روشنگری بچه‌های چاله‌سرا و بچه‌های صالح‌آباد بسیار تلاش کرد و زحمت کشید. در حقیقت ایشان منویات حضرت امام(ره) را به منطقه آورد.


وی ادامه داد: شهید جمال‌الدینی از حزب‌اللهی‌های قبل از انقلاب و زمان شاه است که واقعاً خوش‌قلب، خوشفکر و ثابت‌قدم در اینت مسیر حرکت کرد. این شهید بزرگوار حزب‌اللهی به معنای واقعی بود و با دستورالعمل‌های خود و روشی که داشت جوانان را رهنمود می‌کرد. شهید جمال‌الدینی فردی کم‌نظیر و یک معلم مجاهد فی سبیل الله بود.


کریمی با تأکید بر اینکه شهید جمال‌الدینی در جبهه‌ رسالت خود در معلمی را ادامه داد، خاطرنشان کرد: ایشان مبانی اعتقادی و منویات حضرت امام(ره)، را به رزمندگان آموزش می‌داد و همچنان نقش معلمی خود را در جبهه حفظ کرده بود.

 در زمان جنگ آموزش و پرورش در جبهه مراکزی را برای دانش‌آموزانی که درس را رها کرده و به جبهه آمده بودند، در نظر گرفته بود که رزمنده‌ها در این مراکز به تحصیلات خود ادامه می‌دادند، شهید جمال‌الدینی هم آنجا همکاری می‌کرد. 


هم‌سنگر شهید جمال‌الدینی در پایان با اشاره به رشادت‌های این شهید بزرگوار یادآور شد: زمانی که شهید جمال‌الدینی به جبهه آمد، اوج عملیات والفجر 3 در مهران بود. در آن زمان کمتر کسی جرأت و جسارت داشت به خطر مقدم بیاید و در مقابل آن همه پاتک و سلاح‌های بسیار سنگین و آتش رگباری صدام مقاومت کند. 

انتهای پیام

برچسب
مطالب مرتبط