سه شنبه, 12/19/1399 - 09:57 saeed
مسئول بسیج فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد؛

فعالیت 250 دانشجوی بسیجی دانشگاه فرهنگیان در مناطق کم‌برخوردار چهارمحال و بختیاری


مسئول بسیج فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری گفت: در قالب پویش لبخند رضایت 250 دانشجوی بسیجی دانشگاه فرهنگیان در مناطق محروم از اینترنت حاضر شده و به دانش‌آموزان کم‌برخوردار آموزش دادند.
اصغر بیگی در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان در ارتباط با اقدامات انجام شده در قالب نهضت کمک مؤمنانه در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از ابتدای سال 99 بیشتر اقدامات معطوف به بحث بسیج سازندگی یعنی محرومیت‌زدایی و فعالیت‌ها در قالب کمک‌های معیشتی انجام می‌شد.
وی ادامه داد: در یک مرحله 700 و در مرحله‌ای دیگر 140 بسته معیشتی توسط فرهنگیان بسیجی تهیه و در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد. به‌طور کلی ارزش ریالی این کمک‌ها 415 میلیون تومان بوده است.
مسئول بسیج فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این مطلب که از ابتدای مهر ماه با توجه به درخواست سازمان بسیج فرهنگیان از فرهنگیان، اقدامات به سمت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی تغییر کرد، گفت: سازماندهی گروه‌های جهادی و فعالیت‌‌های آنها باعث شد تا در بحث آموزش مقطع سوم ابتدایی استان چهارمحال و بختیاری به‌عنوان مرجع انتخاب شده و محتواهای تولید و منتشر شده آنها در کل کشور مورد استفاده قرار گیرد.
بیگی در ادامه برنامه همیاران معلم را از دیگر برنامه‌های شاخص پویش لبخند رضایت دانست و افزود: در این بخش توانستیم از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان استان استفاده کنیم. 250 دانشجوی بسیجی در قالب مناطقی که در آنها حضور داشتند سازماندهی کرده و به‌عنوان کمک‌یار و همیار به مناطق آموزش و پرورش معرفی شدند.
وی با اشاره به این مطلب که طرح همیاران با استقبال خوبی از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان مواجه شد، بیان کرد: در حال حاضر این افراد در مناطق مختلف آموزش و پرورش به‌ویژه مناطق روستایی که از لحاظ دسترسی به اینترنت و فضای مجازی دچار محرومیت هستند، فعالیت می‌کنند.
مسئول بسیج فرهنگیان استان چهارمحال و بختیاری در ارتباط با اقدام دیگر سازمان بسیج فرهنگیان در قالب بحث پویش لبخند رضایت گفت: در این راستا سهمیه‌ای 300 نفری از مدیرکل آموزش و پرورش استان دریافت کرده و برای آنها لوح تقدیری با امضای مدیر سازمان بسیج فرهنگیان و مدیرکل آموزش و پرورش استان تهیه و منطقه به منطقه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، فرمانده سپاه و مسئولان استانی این لوح‌ها را به این معلمان که در ایام کرونا تلاش فراوانی کرده بودند تقدیم کرده و از آنها تجلیل کردیم.
بیگی افزود: زمانی‌که سازمان انتقال خون اعلام کرد که با کاهش خون مواجه شده در سه مرحله  با همکاری حدود 140 نفر از فرهنگیان در مراکز اهدای خون حاضر شده و خون اهدا کردند. پس از این اقدام ارگان‌ها و دستگاه‌های دیگر هم به انجام این کار ترغیب شدند به‌طوری‌که سازمان خون اعلام کرد که دیگر بانک خون آنها تکمیل شده و دیگر نیازی به خون ندارند.
وی در پایان تهیه و توزیع یک هزار بسته لوازم‌التحریر و 50 دستگاه تلفن همراه و تبلت در میان دانش‌آموزان نیازمند را از دیگر فعالیت‌های شاخص سازمان بسیج فرهنگیان در بحث پویش لبخند رضایت دانست و گفت: ارزش ریالی بسته‌های لوازم التحریر و موبایل و تبلت به ترتیب 110 و 70 میلیون تومان بود.
انتهای پیام

برچسب
مطالب مرتبط