شنبه, 02/04/1400 - 10:01 saeed
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان مطرح کرد؛

40 هزار نفر ساعت آموزش حضوری معلمان جهادگر در مناطق محروم استان لرستان

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان گفت: در جریان پویش لبخند رضایت40 هزار نفر ساعت حضور معلمان جهادگر در مناطق محروم و صعب‌العبور را داشتیم که فرآیند آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و فاقد اینترنت را بر عهده گرفتند.

 

 

 

حسن حجت‌پور در گفتگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان در ارتباط با اقدامات بسیج فرهنگیان در جریان اجرای پویش لبخند رضایت از ابتدای مهر ماه سال 99 اظهار کرد: بخشی از اقدامات انجام شده در جریان این پویش شناسایی و معرفی معلمان جهادگر بود که در ایام کرونا اقدامات مؤثری همچون حضور و آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مناطق صعب‌العبور و عشایری را بر عهده گرفتند.

وی ادامه داد: به‌طورکلی فعالیت‌ها در جریان این پویش در دو بخش آموزشی و کمک‌های مؤمنانه خلاصه می‌شد که در موضوع کمک‌های مؤمنانه از مهر ماه تا پایان سال حدود 5 هزار بسته معیشتی تهیه و در اختیار خانواده‌های نیازمند وابسته به دستگاه تعلیم و تربیت قرار گرفت. همچنین 150 نفر از فرهنگیان استان که دارای مشکلات معیشتی بودند نیز شناسایی و توسط اداره کل آموزش و پرورش و سپاه استان کمک‌هایی را دریافت کردند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان تهیه 6 هزار بسته لوازم‌التحریر و 200 گوشی و تبلت و توزیع در میان دانش‌آموزان کم‌برخوردار را از دیگر اقدامات بخش کمک‌های مؤمنانه پویش لبخند رضایت دانست.

حجت‌پور در ارتباط با فعالیت‌های آموزشی در قالب پویش لبخند رضایت نیز بیان کرد: این خدمات آموزشی در سه بخش مربوط به دانش‌آموزان، والدین و معلمان بود. در بخش آموزش مربوط به دانش‌آموزان، 40 هزار نفر ساعت حضور معلمان جهادگر در مناطق محروم و صعب‌العبور را داشتیم که فرآیند آموزش دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل و فاقد اینترنت را بر عهده گرفتند.

وی خدمات آموزشی مربوط به معلمان را آشنایی آنها با موضوع سواد رسانه‌ای دانست. بحث آموزشی مربوط به والدین هم به امور مشاوره‌ای اختصاص یافت که چگونه در فضای مجازی دانش‌آموزان را در فرآیند آموزش کمک کنند.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان تصریح کرد: حدود 11 هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت در جریان پویش لبخند رضایت در استان شناسایی و از خدمات آموزشی بهره‌مند شدند.

حجت‌پور میزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده را در بازه زمانی 6 ماهه از مهر تا اسفند در استان لرستان را به ترتیب یک میلیارد و 4 میلیارد و 85 میلیون تومان دانست.

وی در پایان فعالیت‌هایی همچون راه‌اندازی 18 کارگاه تولید ماسک، ضدعفونی اماکن، برگزاری مجازی اردوهای راهیان نور از طریق شبکه شاد را نیز از دیگر اقداماتی دانست که از زمان شیوع کرونا در با همت سازمان بسیج فرهنگیان استان لرستان و معلمان جهادگر به انجام رسید.

انتهای پیام

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)