شنبه, 04/19/1400 - 11:14 saeed

هزار دانش‌آموز تحت پوشش طرح«جهاد تربیتی»/ آغاز فاز دوم از ۲۰ تیرماه

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری گفت: فاز دوم طرح«جهاد تربیتی» از ۲۰ تیر آغاز و ۴ هزار دانش آموز محروم از تحصیل استان را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

 

 

پوریا حشمتی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرکرد از طرح«جهاد تربیتی» خبر داد و گفت: مسئله‌محوری و نقش‌آفرینی یکی از مهمترین مأموریت‌های بسیج دانشجویی است که از جمله مطالبات مقام معظم رهبری طی ۳ الی ۴ سال اخیر نیز می‌باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: لذا در این راستا ماموریت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حول مسائل آموزش و پرورش است، هر معاونت این هدف را در دستورکار خود قرار می‌دهد که معاونت جهادی نیز علاوه بر توزیع ارزاق و پک‌های بهداشتی مأموریت جهاد تربیتی و مسائل آموزشی را از اولویت کاری خود قرار داده و کارهای مثل مباحث عمرانی را به گروه‌های جهادی دیگر واگذار کرده است.

 

حشمتی هدف از اجرای این طرح را در سه بخش دانست و افزود: رویارویی دانشجومعلمان با مناطق محروم و مشکلات دانش‌آموزان باعث می‌شود که علاوه بر گذراندن طرح کارورزی، کلاس‌داری و مدیریت روحیه جهادی آنان نیز در راستای معلم تراز انقلاب اسلامی رشد کند.

 

وی ادامه داد: همچنین تعطیلی مدارس در شرایط کرونا سبب شد تا برخی از دانش‌آموزان با وجود امکانات مجازی باز هم از فضای آموزش دور بمانند که جبران خلا آموزش غیر حضوری هدف بعدی طرح جهادی تربیتی قرار گرفت و همچنین این تیم به کمک معلمانی که در خط مقدم آموزش فعالیت می‌کردند، شتافت.

کمک آموزشی به یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در فاز اول

حشمتی اظهار کرد: ۲۰۰ نفر از دانشجو معلمان در فاز اول طرح ثبت‌نام کردند که ۲۰ درصد کل دانشجو معلمان را تشکیل می‌دهد که در ۱۷ منطقه و ۱۰۰ مدرسه تقسیم و به هزار و ۲۰۰ دانش آموزان کمک کردند.

وی ادامه داد: توزیع ۳۰۰ پک لوازم‌التحریر، ۱۵۰ پک بهداشتی و ۶ هزار غذای گرم بین دانش‌آموزان استثنایی و مردم مناطق محروم از جمله اقدامات انجام شده در فاز اول این طرح می‌باشد.

ثبت‌نام ۳۰۰ دانش‌آموز در فاز دوم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان با بیان اینکه فاز اول طرح از ۲۲ بهمن آغاز و تا اوایل تیرماه ادامه داشت، ادامه داد : فاز دوم این طرح از ۲۰ تیر آغاز و تا ۱۵ شهریور ادامه می‌یابد که تاکنون ۳۰۰ دانشجو معلم در این طرح ثبت نام کردند که ۳۰ درصد کل دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را شامل می‌شوند.

تحت پوشش قرار گرفتن ۴ هزار دانش‌آموز در فاز دوم جهاد تربیتی

وی اظهار کرد: متاسفانه کرونا و مشکلات خود سه ملیون دانش آموز جا مانده از تحصیل را در کل کشور به همراه داشته که بنا داریم در فاز دوم ۴ هزار دانش آموز محروم از تحصیل استان را تحت پوشش قرار دهیم.

حشمتی گفت: در فاز اول دانشجو معلمان هر منطقه محروم به دانش‌آموزان محروم از تحصیل کمک می‌کردند اما کمبود دانشجو معلمان در مناطق محروم باعث شد که اعزام گروه‌های جهادی به سراسر استان در دستور کار قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه به همین منظور گروه سیار ۱۶ نفره شامل دو مشاور و یک مربی تربیتی خواهر و برادران تشکیل شد که هر هفته به مناطق اعزام و هر گروه سه روز در منطقه ساکن می‌شود، افزود: اولویت اول کمک رسانی به دانش‌آموزان بدسرپرست، بی‌سرپرست و یا دیر فهم منطقه بازفت و میانکو است که بنا داریم همه مناطق از حاشیه‌ای شهرکرد تا روستای چین لردگان همه مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان استان بیان کرد: توزیع ۴ هزار پک بهداشتی با همت بنیاد علوی، ۴ هزار لباس گرم و برگزاری جشن تکلیف در مناطق محروم با هدف آموزش احکام اسلامی و بر جای گذاشتن خاطره خوش از گروه‌ها در بین مردم از جمله اهداف این گروه می‌باشد.

وی اظهار کرد: کیفیت کار طرح استان در کشور رتبه سوم را کسب کرده زیرا که جزئیات و آمار دانش‌آموزان به تفکیک جنسیت دانش‌آموزان و حضور معلمان در مناطق محروم به صورت منظم جمع‌آوری شده است.

 

حشمتی در پایان با بیان اینکه این طرح با امضاء تفاهم نامه بین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان، اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان استان اجرا می‌شود، گفت: قرارگاه جهادی دانشگاه فرهنگیان شامل ۵ گروه جهادی شامل گروه جهادی ادوار بسیج فرهنگیان، گروه جهادی شهید حججی، گروه جهادی رهروان شهید مطهری خواهران، گروه جهادی شهید ابراهیم هادی، گروه جهادی شهید شهرانی حوزه دانشگاه فرهنگیان می‌باشد که همه به کمک گروه سیار آمدند و از سابقه این افراد به منظور ارتقای کیفیت کار استفاده شود.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)