انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 727
11:24

سفارش آقا معلم به رعایت حق‌الناس

حسین شرافتی برادر شهید التفات شرافتی می‌گوید: در وصیت‌نامه برادرم به رعایت حق‌الناس خیلی سفارش کرده و از همه ما خواسته بود تا این موضوع مهم را فراموش نکنیم.

شهید التفات شرافتی در سال 1342 در یکی از روستاهای شهر سراب متولد شد؛ تحصیلات ابتدایی خود را در تهران آغاز کرد و علاقه زیادی به درس خواندن داشت و در کنار آن به آموزش‌های دینی هم علاقه‌مند بود، لذا پس از پایان دوره متوسطه به حوزه علمیه رفت و مشغول آموختن دروس طلبگی شد و همزمان به شغل معلمی در کسوت مربی پرورشی در دبستان بعثت اسلامشهر نیز اشتغال داشت.

شهید شرافتی هنرمند بود و نقاشی‌های زیبایی می‌کشید. در چند نمایش شاد هم بازی کرده بود؛ هنوز هم تعدادی از نقاشی‌های زیبای او نزد خانواده به یادگار مانده است.

وی در دوران دفاع مقدس به جبهه‌های حق علیه باطب شتافت و 21 اسفند ماه سال 1362  در جزیره مجنون به فیض شهادت نایل آمد.

سکینه فتحی مادر شهید شرافتی می‌گوید: التفات با همه خوش رفتاری می‌کرد. لباس نو نمی‌پوشید تا بچه‌هایی که با او معاشرت دارند به خاطر نداشتن لباس نو ناراحت نشوند و به بزرگترها احترام ویژه‌ای می‌گذاشت.

حسین شرافتی برادر شهید التفات شرافتی بیان می‌کند: در دوران کودکی چون از ناحیه پا مشکل جسمی داشتم او توجه زیادی به من می‌کرد و همین امر باعث می‌شد تا با او انس زیادی داشته باشم.

وی ادامه می‌دهد: تا مدت‌ها پس از شهادت برادرم، وصیت‌نامه‌ای از او نداشتیم و از این بابت ناراحت بودیم تا اینکه وصیت‌نامه او را در یکی از کتاب‌هایش پیدا کردیم؛ وصیت‌نامه‌ای که قبل از رفتن به جبهه نوشته بود و در آن به رعایت حق‌الناس خیلی سفارش کرده و از همه ما خواسته بود تا این موضوع مهم را فراموش نکنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها