انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 79
17:41

حفظ شان معلم حفظ فرهنگ است

به رسم هر سال همزمان با روز معلم، جشن و مراسم‌های بسیاری برای قدردانی و تجلیل از مقام معلم برگزار می‌شود، اما همواره درمیان اینگونه مراسم‌ها مطالبات و دغدغه‌هایشان یا شنیده نمی‌شود و یا اگر مجالی برای شنیدن فراهم شود، با وعده‌های بی سرانجام به فراموشی سپرده می‌شود.

بنابر این گزارش هفته معلم فرصتی است تا پای درد دل معلمانی بنشینیم که این روزها چندان دل خوشی نه از وضعیت شغلی خود دارند و نه رضایت خاطری از تغییرات به وجود آمده در نظام آموزشی کشور.

اگرچه گفته می‌شود معلم نبايد دغدغه معيشت داشته باشد اما چندان در رفع مشکلات این قشر موفق نبوده‌ایم.

جواد هروی رییس کمیته آموزش عالی مجلس اظهار داشت: معلمان قشر تاثیرگذاری در جامعه هستند و باید در حوزه معیشتی هیچ دغدغه‌ای نداشته و با خیال آسوده به کلاس درس بروند.

وی ادامه داد: حفظ شان و جایگاه معلم حفظ فرهنگ کشور است چرا که مدرسه خانه دوم فرزندان ما است و بیشترین وقت خود را پس از خانه در مدرسه می‌گذرانند لذا نقش معلمین در ساخت تفکرات و سلایق فرزندان‌مان انکار ناپذیر است.

وی با بیان اینکه معلم برای القای امید و پیروزی به فرزندان باید خود نیز خیالی آسوده از بابت دغدغه‌های خود داشته باشد، ادامه داد: وقتی که معلم نگران وضعیت معیشتی و کاری خود است نمی‌تواند آنگونه که باید به آموزش بپردازد.

وی گفت‌: البته وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته بزگداشت مقام معلم بیان کرد ما به دنبال بهبود وضعیت هستیم و معلمان با خویشتن داری به ما در تحقق این امر کمک می‌کنند ما نیز امیدواریم روزی برسد که با افتخار این مشکلات را پشت سر بگذاریم و معلمین عزیز با انگیزه بالاتری به کارشان ادامه دهند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.