انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 812
08:18
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان:

واقعیت‌های امروز تعلیم و تربیت نگران‌کننده است

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان گفت: واقعیت‌های امروز تعلیم و تربیت نگران‌کننده است و باید به سمت رفع آنها حرکت کنیم.

شعبانعلی رمضانیان رئیس سازمان بسیج فرهنگیان در دومین نشست تخصصی کمیسیون تعلیم و تربیت بسیج که با موضوع سیاست‌های کلی تحول در آموزش و پرورش در محل لانه جاسوسی برگزار شد، اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی)بیان فرمودند:بسیج بر دو پایه مستحکم احساس مسئولیت انسانی و الهی,بصیرت و روشن بینی استوار است که این دو از مبانی اسلامی و اعتقادی نشات گرفته است.

بسیج و بسیجی بر اساس مبانی اصیل اسلامی نسبت به خود،خانواده،جامعه و کل بشریت احساس مسئولیت می کند و در هیچ شرایطی بی تفاوت نیست.در بسیج مقولاتی مانند:ما چکار داریم، بگذار خوش باشیم و ... جایی ندارد.

رمضانیان گفت:در کنار احساس مسئولیت، بسیجی بصیر و روشن بین نیز هست،زمان را می شناسد،دوست و دشمن را می شناسد،نسبت به ابزار مقابله با دشمن شناخت دارد و اولویت ها را تشخیص می دهد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان ادامه داد:احساس مسئولیت در بسیج حرکت آفرین است و بصیرت و روشن بینی سمت و سو مقصد حرکت را تعیین می کند.

رمضانیان با اشاره به ایجاد مجمع عالی بسیج و حضور جمع زیادی از نخبگان جامعه در این تشکل گفت: نخبگان بسیجی در صدد تولید اندیشه و فکر در حوزه های مختلف هستند و می خواهند از این طریق به مسائل کلیدی در بخش های مختلف بپردازند و به پیشرفت نظام کمک کنند.

وی افزود: کمیسیونهای تخصصی در مجمع عالی بسیج با همین هدف شکل گرفته و بنابر این است که افراد تاثیر گذار جمع شوند و راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت حل مسائل را جستجو کنند و کمیسیون تعلیم و تربیت نیز در همین راستا برای ارتقا کمی و کیفی تعلیم و تربیت اسلامی عمل خواهد کرد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها