انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 833
10:21

توصیه شهید اللهیاری به معلمان

وبلاگ معلم تحول آفرین نوشت:
 
 

سم‌الله الرحمن الرحیم

عزیزان! بدانید کسی که در سنگر کلاس تعلم می‌دهد با آنهایی که در جبهه می‌جنگند تفاوتی ندارد. به شرط اینکه همراه تعلیم، تزکیه باشد. می‌بینیم وقتی امام عزیز می‌فرماید: معلمی شغل انبیاست، منظور این است که انبیاء قبل از اینکه تعلیم کنند، تزکیه می‌کردند و قرآن هم همین را می‌فرماید: «یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه ...» و امروز این وظیفه بر شما محول شده و امانت بزرگی است. مخصوصاً در حالت فعلی که اسلام برای حفظ اهداف عالیه انقلاب و آرمان‌های اسلامی، احتیاج به افرادی مؤمن و ایثارگر دارد، باید متذکر شوید و تزکیه کنید و شما هستید که می‌توانید الگو باشید تا این بچه‌های معصوم که تعلیم و تربیت آنها را برعهده دارید با روح اسلامی تربیتی شوند.

خدای ناکرده اگر آنطور نباشد بچه‌های ما ضربه خواهند خورد و آن موقع ما، در مقابل خدا و اسلام و شهیدان مسئول هستیم. ولی الحمدالله و با لطف خدا و ایثارگری‌های معلمان دلسوز، بیشترین نقش را در جنگ، این بچه‌های تربیت شده مدارس ایفا می‌کنند. ولی باید خیلی دقت کنیم و کاملاً فرهنگ انقلاب و اسلام را در ذهن پاک بچه‌ها منعکس کنیم.

عزت و عظمتی را که امروز اسلام و کشور جمهوری اسلامی پیدا کرده است، به بچه‌ها انتقال دهیم و خدای ناکرده نباشد که ما از بچه‌ها عقب بمانیم. به خدا این را خدا نمی‌بخشد که ما قشر آگاه جامعه باشیم و هیچ سهمی در این انقلاب نداشته باشیم. در صورتی که در یک انقلاب، قشر فرهنگی می‌تواند بیشترین سهم را در سازندگی داشته باشد. ولی بعضی مواقع فقط به ظاهر اسمی از تربیت اسلامی باقی مانده است. حتی در کشور جمهوری اسلامی ایران، بعضی‌ها درس را بدون نام خدا آغاز می‌کنند. از خدا می‌خواهم قشر فرهنگی را به وظیفه خود که آشنا هستند، آشناتر بفرماید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها